› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Lidia Czarnecka medalistką mistrzostw Europy. Wielki sukces elblążanki!

› sport ponad rok temu    4.06.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 2 / 100%
A A A
Lidia Czarnecka medalistką mistrzostw Europy. Wielki sukces elblążanki! fot. Marcin Mongiałło / Iwona Czarnecka

To największe osiągnięcie Lidii Czarneckiej w jej dotychczasowej karierze sportowej (ur. 2004 r., UKS Skoczek Elbląg), a jednocześnie największy sukces w historii elbląskich szachów kobiecych. Elblążanka wywalczyła brązowy medal Mistrzostw Europy w Szachach Szybkich Online 2020  (Europejskie Mistrzostwa w Szachach Online 2020, grupa C 1700-2000 FIDE, turniej mieszany open).

Mistrzostwa zostały rozegrane w sieci w dniach 22 – 23 maja 2020 r. Wzięło w nich udział około 1000 zawodników. Elblążanka wywalczyłaa 6 punktów i uplasowała się na trzecim miejscu, zdobywając brązowy medal.  Wyprzedziły ją Mariam Tevzadze z Gruzji (7 pkt, złoty medal) oraz Sofija Hryziowa z Ukrainy (6,5 pkt, srebrny medal).

Lidia pragnie podziękować Uczniowskiemu Klubowi Sportowemu Skoczek Elbląg, szkole, trenerowi oraz kibicom.

To kolejny duży sukces Lidii Czarneckiej. Przypomnijmy, że na zakończonych w ubiegłym roku Mistrzostwach Europy Juniorów w Szachach Klasycznych w Bratysławie (2 – 10 sierpnia 2019 r.) nie przegrała żadnej partii, zdobywając aż 158 punktów rankingowych Elo – najwięcej ze wszystkich sklasyfikowanych 96 zawodniczek w kategorii wiekowej do 16 lat. Wówczas elblążanka  wywalczyła 12. miejsce w kategorii wiekowej do lat 16 (miała wtedy 15 lat), wygrywając kilka partii, m.in. ze starszą o rok (urodzoną w 2003) mistrzynią Europy z 2018 roku Kamiliją Bułatową (Rosjanka ostatecznie zajęła 8. miejsce w mistrzostwach) oraz ze starszą o rok Sarah Djidjeli, najlepszą zawodniczką Francji w grupie wiekowej do lat 16. Gdyby wziąć pod uwagę ścisły wiek, Lidia Czarnecka zajęłaby w tamtym turnieju znacznie wyższe, 6. miejsce (w grupie wiekowej – do lat 15). Jest to godne podkreślenia, gdyż rok w szachach to bardzo długi okres czasu...

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elbląg_men
ponad rok temu ocena: 0%  2
Ciesze się i życzę sukcesów.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kibic
ponad rok temu ocena: 0%  1
Brawo. Brawo..
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.