› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Ludzie dobrej woli pomogli elbląskiej nauczycielce

› bieżące 8 miesięcy temu    2.10.2018
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Ludzie dobrej woli pomogli elbląskiej nauczycielce

Apelowaliśmy o pomoc dla Renaty Sampławskiej, nauczycielki z Elbląga, która walczy z potężnym przeciwnikiem, złośliwym nowotworem jajnika IV stopnia z przerzutami.  Na zrzutka.pl Udało się zebrać na jej leczenie 21 tys. 050 zł. Jest to więcej niż zaplanowano

Renata Sampławska, elbląska nauczycielka z powołaniem ponad dwadzieścia lat uczyła języka polskiego. Niejednokrotnie uczniowie przychodzili do jej domu, aby przygotowywać się do konkursów czy przeprowadzić próbę przedstawienia teatralnego. Wielu z nich osiągnęło sukcesy w olimpiadach przedmiotowych. 
Teraz to Renata Sampławska potrzebuje pomocy. Cztery lata walczy skutecznie ze złośliwym nowotworem jajnika IV stopnia z przerzutami.   

I nadal nie zamierza się poddać. Pragniemy za wszelką cenę Jej w tym pomóc, dlatego zbieramy na dalsze leczenie w Niemczech. Liczy się każda złotówka. Z góry dziękujemy! 

- napisały dzieci pani Renaty na https://zrzutka.pl/kdm2nh.

Ludzie dobrej woli nie zawiedli. Planowano zebrać 20 tys. zł, a wpłynęło 21 tys. 050 zł. 

Pani  Renata od marca 2014 roku walczy z zaawansowanym rakiem jajnika IV stopnia z przerzutami. Przez ponad cztery lata leczyła się w publicznej służbie zdrowia. Niedługo po każdej linii chemioterapii, a było ich już cztery, pojawiała się wznowa, obecnie przerzuty na nerkę i sąsiadujące z nią kości. 

Niestety na chwilę obecną standardowe metody leczenia nie przynoszą pożądanych efektów. Nie kwalifikuję się też na badania kliniczne ze względu na poprzednie leczenie. Moją wielką nadzieją jest wyjazd do kliniki w Niemczech, gdzie mogę otrzymać leczenie, dostosowane do moich potrzeb chorobowych.

Szanse dla mnie są ogromne, niestety koszty leczenia przekraczają moje możliwości finansowe. Nigdy nie prosiłam o pomoc finansową, ale stawką jest moje życie, a czas, niestety, ucieka. Dlatego proszę o wszelkie wsparcie.
Serdecznie dziękuję

- napisała Renata Sampławska na www.zrzutka.pl 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.