› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Magdalena Środa i Henryka Bochniarz z wizytą w Elblągu

› sylwetki ponad rok temu    2.07.2013
Redakcja elblag.net
komentarzy 1 ocen 4 / 50%
A A A
Magdalena Środa i Henryka Bochniarz z wizytą w Elblągu

Na zaproszenie elblążanek z Kongresu Kobiet nasze miasto odwiedzą we wtorek ( 2 lipca) prof. Magdalena Środa i Henryka Bochniarz – członkinie Rady Programowej Kongresu Kobiet. 

Prof. Magdalena Środa i Henryka Bochniarz, członkinie Rady Programowej i ministerki w Gabinecie Cieni Kongresu Kobiet wezmą udział w konferencji pt. „ O rodzinie, godzeniu ról i solidarności kobiecej”. Spotkanie z udziałem dwóch wybitnych przedstawicielek świata polskiej nauki oraz biznesu rozpocznie się we wtorek 2 lipca o godz. 18.00 w Ratuszu Staromiejskim przy Starym Rynku 25.

Spotkanie będzie miało charakter otwarty. Organizatorki serdecznie zapraszają na nie wszystkich zainteresowanych.

Anna Kowalska, Kongres Kobiet, Elbląg

Kongres Kobiet powstał w czerwcu 2009 roku, jako ruch społeczny, aktywizujący kobiety w Polsce społecznie i politycznie. Punktem wyjścia były działania podjęte wokół organizacji I Kongresu Kobiet, czyli zjazdu ponad 4. tys. kobiet z całego kraju, które dyskutowały o wkładzie kobiet w historię ostatniego 20-lecia w Polsce. Obecnie Kongres Kobiet jest społeczną inicjatywą zrzeszającą osoby indywidualne, organizacje pozarządowe, przedstawicielki biznesu, polityki, świata nauki, sztuki, dziennikarstwa, związków zawodowych, związków pracodawców oraz wiele innych.

Kongres skupia kobiety z całej Polski, o różnych poglądach, wywodzące się z różnych środowisk. Nie jest związany z żadną instytucją ani z żadną partią polityczną. Prof. Magdalena Środa (Ministra Edukacji, Nauki i Sportu w Gabinecie Cieni Kongresu Kobiet) Adiunktka w Zakładzie Etyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego, zajmuje się historią idei etycznych, etyką stosowaną, filozofią polityczną i problematyką kobiecą. Autorka licznych publikacji z zakresu filozofii politycznej i moralnej. Redaktorka „Etyki” oraz członkini Rady Naukowej „Przeglądu Filozoficznego”. Pełniła funkcję Pełnomocniczki Rządu ds. Równego statusu Kobiet i Mężczyzn w rządzie Marka Belki. Zajmuje się działalnością publicystyczną, jest felietonistką „Gazety Wyborczej”, tygodnika „Wprost” i Wirtualnej Polski. Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet.   Dr Henryka Bochniarz (Wicepremierka i Ministra Rozwoju Przedsiębiorczości i Innowacyjności w Gabinecie Cieni Kongresu Kobiet) Założycielka i prezydent Konfederacji Lewiatan.

Członkini Rady Prezydentów BUSINESSEUROPE, największej organizacji pracodawców w UE. Wiceprzewodnicząca Trójstronnej Komisji ds. Społeczno-Gospodarczych, odegrała istotną rolę w dialogu pomiędzy rządem, pracodawcami a związkami zawodowymi. Od 2006 roku pełni funkcję prezydent Boeinga na Europę Środkową i Wschodnią. Była Minister Przemysłu i Handlu w rządzie Jana Krzysztofa Bieleckiego. Współtwórczyni Kongresu Kobiet i orędowniczka zwiększenia udziału kobiet w życiu publicznym. Laureatka Nagrody Kisiela i Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego za szczególny wkład w rozwój dialogu społecznego w Polsce oraz działania ponad podziałami politycznymi. Odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski. W 2012 roku znalazła się na liście 50 najbardziej wpływowych Polaków tygodnika "Wprost". Członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ humanista
ponad rok temu ocena: 0%  1
To określenie "ministerki" teraz się używa??
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.