› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Maria Kosecka: Wielokrotnie postulowałam prowadzenie działań prewencyjnych

› polityka 10 miesięcy temu    19.09.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 13 ocen 0 / 0%
A A A
Maria Kosecka: Wielokrotnie postulowałam prowadzenie działań prewencyjnych fot. Zdjędia i fotomontaż - Elblag.net

Niestety po raz kolejny okazało się, że postulowane przeze mnie należyte traktowanie zagadnień związanych z bezpieczeństwem w praktyce rozmija się z wymaganymi standardami i przynosi ogromne straty dla mieszkańców, infrastruktury miejskiej i dla miasta w konsekwencji.

W załączeniu przesyłam moje wcześniejsze wystąpienia w których postulowałam odpowiednie traktowanie zagadnień bezpieczeństwa publicznego. Niestety odpowiedzi, które również przesyłam, nie dawały szans na należyte traktowanie. na efekty nie trzeba było długo czekać. Dotknęło mnie to również w najbliższym sąsiedztwie. 

Pomimo, że w okolicy nie mamy Kumieli ani innej rzeki czy potoku to mamy powódź. Można by było tego uniknąć gdyby odpowiednie służby dbały o drożność kolektorów deszczowych. Brak przepustowości tych systemów połączony z bezmyślnymi pracami wykonanymi przez Spółdzielnię Jutrzenka... i efekt widoczny.

Nadzwyczajne opady deszczu zdarzają się coraz częściej, sytuacja na skrzyżowaniu Fromborskiej z Bartniczą powtarza się za każdym razem. Nikt nie zainteresował się jakie są przyczyny. Pada to musi być kałuża, tylko jeżeli kałuża przyjmuje rozmiary stawku i zalewa piwnice i wyremontowane pomieszczenia przeznaczone na działalność gospodarczą to już nie są "nomen omen" przelewki. To są wymierne straty mieszkańców i test gospodarności władz miasta. Niestety z tego testu dobrych ocen nie będzie. Prośby o pomoc, worki z piaskiem, udrożnienie odpływu trafiały na powtarzane po wielokroć stwierdzenia, że w mieście jest gorzej i tam kierowane są wszystkie środki.

Wielokrotnie postulowałam konieczność prowadzenia w Elblągu działań prewencyjnych i opracowanie planów postępowania na sytuacje kryzysowe. Obecny problem obnażył po raz kolejny brak należytej koordynacji  i metodyki działań. Prognozy pogody znane są z wyprzedzeniem, jednak nie skłoniło to władz miasta do odpowiednio wcześniejszych działań prewencyjnych.

Po zalaniu dużej części miasta, dopiero około południa zdecydowano się zwołać sztab kryzysowy i ogłoszono alarm. Kumiela po raz kolejny powoduje problemy powodziowe, tak również jest w sytuacji tzw. "cofki" na zalewie.

Czy spotkaliście się państwo w którymś z opracowywanych przez Urząd Miasta dokumentów wzmiankę o konieczności podjęcia odpowiednich prac zabezpieczających w tych obszarach. Czy któraś ze strategii zakłada potrzebę zbiorników retencyjnych, śluz, itp.? Mam nadzieję, że doczekamy się odpowiedniej refleksji i należytego traktowania spraw bezpieczeństwa.

Pozdrawiam, Maria Kosecka

Załączniki 

 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 4
  BRAK SŁÓW
Komentarze (13)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Vicemistrz135
8 miesięcy temu 13
Robi na tym swoją aprobatę u wyborców. Szkoda. Warto się chwalić swoimi osiągnięciami a nie porażkami.
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ j1
9 miesięcy temu ocena: 75%  12
Jak tam proces z tygodnikiem "Newsweek"? Wystartował w ogóle?
odpowiedz oceń komentarz 3 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ ElwiraJakubiak
9 miesięcy temu ocena: 64%  11
Smutne jak ta kobieta cwanie sie ansuje i NIC kompletnie nie robi!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz oceń komentarz 7 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ roberto
10 miesięcy temu ocena: 60%  10
A gdzie była wtedy jak mafia PO-PSL rzadziła ,czy tez zgłaszała postulaty ??????
odpowiedz oceń komentarz 12 8
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Elblążanin
10 miesięcy temu ocena: 50%  9
Zgadzam się w pełni z opinią radnej. Nikt nie myśli o naszym bezpieczeństwie. Kiedy zrozumieją, że jest to najważniejsze!
odpowiedz oceń komentarz 10 10
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jdjd
10 miesięcy temu ocena: 63%  8
Jak zwykle każdy mądry jest po szkodzie, po za tym politycy mają to do siebie, że próbują wybić się na takich wydarzeniach. Szkoda, że działanie w takich sprawach nie idzie wam tak dobrze, jak mielenie jęzorem... Weźcie się w końcu do roboty, bo inaczej będziemy częściej świadkami takiej sytuacji.
odpowiedz oceń komentarz 10 6
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Obserwator
10 miesięcy temu ocena: 65%  7
Do tej pory zajmowała się tylko pierdołami takimi jak nazwy tramwajów itp a teraz struga bohaterkę!!
odpowiedz oceń komentarz 24 13
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MariuszK
9 miesięcy temu ocena: 64% 6
to prawda, zawsze jak jest po...to robi z siebie wielka zaangazowana i szybciutko reaguje zeby zwrocic na siebie uwage! zenadka
~ Maria
10 miesięcy temu ocena: 71%  5
Dostrzegajmy fakty a nie krytykujemy bo tak mamy Podziękowania dla tych ,którzy z sercem i troską zaangażowali się w ratowanie dobytku i usprawnienia przejazdu ul Fromborską w kierunku Bartniczej .
odpowiedz oceń komentarz 10 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Jan
10 miesięcy temu ocena: 83%  4
Fajnie, że zgłaszała. Niefajnie, że nikt z tym nic nie robił. Ja mówię: w temacie bezpieczeństwa przeciwpowodziowego w Elblągu kluczowe miejsce ma basen przy Spacerowej. Jak słyszę o planach stworzenia tam jakichś baseników to mnie krew zalewa. Miasto będzie co jakiś czas zalewane, jeśli nie przywróci się przeciwpowodziowej funkcji tego basenu. To była mądrość Niemców i rządzących Elblągiem przez kilkadziesiąt lat po wojnie komunistów, że wykorzystywali ten basen do obniżenia stanu wody w Kumieli. A teraz co? Teraz mamy miasto pod wodą!
odpowiedz oceń komentarz 20 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krokodyl
10 miesięcy temu ocena: 93%  3
No jest problem, taki jeden Pan radny (nie będę pisać który, mam nadzieje że się sam domyśli że o nim mowa) przy sprzątaniu swojej posesji, śmieci zgarnia do studzienki, bo ciężko się schylić, zebrać na szufelkę i wyrzucić do śmietnika - to mamy jak mamy.
odpowiedz oceń komentarz 14 1
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Anon
10 miesięcy temu ocena: 61%  2
Czy Pani "radna" mogłaby się nie promować na takich sytuacjach?? Bardzo słabe.
odpowiedz oceń komentarz 22 14
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ IwonkaK
9 miesięcy temu ocena: 67% 1
ta kobieta nie ma juz zadnego pomyslu na siebie i bycie radna...
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.