› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Masz problem z nietrzymaniem moczu? Zadbaj o swój komfort i kup pieluchy dla dorosłych

› poradnik 2 miesiące temu    18.08.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Masz problem z nietrzymaniem moczu? Zadbaj o swój komfort i kup pieluchy dla dorosłych

Pieluchy dla dorosłych są produktem, który ułatwia życie osobom zmagającym się z nietrzymaniem moczu. A jest to dość powszechna dolegliwość. Warto więc wiedzieć, jakie wybrać i czy można liczyć na ich refundację.

Wiele osób zmaga się z nietrzymaniem moczu. Częściej dolegliwość ta dotyka panie, szacuje się, że ma ją już co piąta kobieta po 40. roku życia. Prawdziwe statystyki jednak pozostają nieznane, bowiem wciąż jest to temat tabu i wielu chorych się do problemu nie przyznaje. To błąd, bowiem nietrzymanie moczu samo nie minie, a jeśli przyczyna nie jest poważna, to pomóc mogą nawet ćwiczenia wykonywane samodzielnie w domu. Poza tym dzięki takim produktom jak wkłady chłonne czy pieluchy dla dorosłych można normalnie funkcjonować i wykonywać wszystkie codzienne czynności.

Są różne przyczyny nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to opróżnianie pęcherza, które odbywa się bezwiednie, wbrew woli danej osoby. Najczęściej występuje nietrzymanie wysiłkowe, wówczas dochodzi do kropelkowego wycieku w trakcie np. wysiłku fizycznego, kichania bądź śmiechu. Taka forma najczęściej pojawia się u kobiet, bardzo rzadko u mężczyzn. W tym przypadku często pieluchy dla dorosłych nie są jeszcze potrzebne i wystarczą wkłady chłonne. Najczęściej dolegliwość ta związana jest z rozluźnieniem mięśni dna miednicy, codzienne ćwiczenia mięśni Kegla mogą przynajmniej częściowo pomóc się z nią uporać.

Mocniejszy wyciek jest w przypadku naglącego nietrzymania. Wówczas może dojść nawet do całkowitego opróżnienia pęcherza. Powodem tego są najczęściej poważniejsze infekcje układu moczowego czy powiększona prostata. Wówczas konieczne jest wprowadzenie odpowiedniego leczenia farmakologicznego, a w ostateczności zabieg lekarski.

Pieluchy dla dorosłych mogą pomóc zamaskować problem

Jeśli wyciek moczu jest duży, niezbędne są pieluchy dla dorosłych. Są bardzo chłonne i maskują nieprzyjemny zapach. To zapewnia uczucie komfortu oraz umożliwia codzienne funkcjonowanie. Tylko które wybrać, by spełniły nasze oczekiwania? Jeśli mamy problem z ciężkim nietrzymaniem moczu, najlepszym rozwiązaniem będą pieluchomajtki. Te dobrej jakości powinny być zrobione z oddychających, wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu nie będą powodować podrażnień delikatnej skóry okolic intymnych. Warto też wybierać pieluchy dla dorosłych, które mają odpowiedni system kontrolowania nieprzyjemnego zapachu, np. TENA, daje to ogromny komfort psychiczny dla użytkownika. Pieluchomajtki wyposażone są też w pas biodrowy i rzepy, by było je łatwo zakładać, jest to szczególnie ważne, jeśli używają ich osoby leżące, które muszą korzystać z pomocy innych podczas wymiany.

Jeśli jednak problem popuszczania moczu nie jest aż tak ciężki, być może wystarczą majtki chłonne, które swoim kształtem przypominają tradycyjną bieliznę ze specjalnym wkładem pośrodku. Mają szwy po bokach, które rozrywa się podczas zdejmowania, co jest bardzo wygodne.

Warto pamiętać, że na pieluchy dla dorosłych można otrzymać refundację. Warto zapytać o nią swojego lekarza prowadzącego bądź rodzinnego.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.