› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Meble z litego drewna – klasyka w stu procentach

› poradnik miesiąc temu    1.03.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Meble z litego drewna – klasyka w stu procentach

Meble z litego drewna to meble wykonane w sposób bardzo tradycyjny – dotyczy to zarówno wykorzystanych materiałów, sposobu ich obróbki, jak i w końcu metody samej konstrukcji mebli. Takie meble to trwałość i elegancja – niezależnie od ich stylu.

 1. Meble z litego drewna, czyli dokładnie jakie?
 2. Co poza solidnością?

Naturalne drewno jest wykorzystywane do produkcji mebli od wieków. Jednak meble drewniane meblom drewnianym nierówne. Dziś często tym mianem określa się meble pokryte jedynie cienką warstwą drewna, a w całości wykonane z płyt wiórowych czy też ze sklejki. Meble z litego drewna to jednak coś zupełnie innego. Różnią się od tych pierwszych klasą i trwałością. Dlatego takim meblom warto się dokładnie przyjrzeć i poznać ich zalety.

Meble z litego drewna, czyli dokładnie jakie?

Meble z litego drewna to meble w całości wykonane z drewna – bez użycia sklejek czy różnego rodzaju płyt. Do produkcji takich mebli wykorzystywane są odpowiednie gatunki drzew najwyższej jakości, które są odpowiednio przygotowywane (między innymi suszone). Unika się do produkcji drewnianych mebli materiału z sękami czy różnego rodzaju skazami. Do wytwarzania mebli z litego drewna wykorzystywane są takie drzewa jak na przykład: wiśnie, klony, orzechy, sosny czy dęby. Są one poddane specjalnej obróbce, a meble są często robione ręcznie, co zapewnia dokładność ich wykonania. Za dokładnością kryje także dość długi czas poświęcony na wykonanie konkretnego mebla. Ręczna praca to również polerowanie czy lakierowanie takich mebli. Przy produkcji takich mebli pracują ludzie doświadczeni, którzy na temat drewna i jego obróbki mają dużą wiedzę.

Co poza solidnością?

Meble z litego drewna są bardzo trwałe. Jednak jeśli ulegną one uszkodzeniu, to bardzo łatwo je naprawić (na przykład wyszlifować). Poza tym są bardzo dobrą inwestycją na długie lata – co równoważy koszty ich zakupu. Meble z litego drewna bardzo łatwo jest też czyścić i konserwować. Co ważne, większość takich mebli jest dostarczana klientowi w całości, dzięki czemu nie musi on tracić czasu na żmudne ich skręcanie. Zalety mebli z litego drewna powinni docenić ci, którzy zmagają się z alergią – również dlatego, że do produkcji takich mebli są używane naturalne bejce i lakiery.

Meble z litego drewna to wielość stylów. Pasują zarówno do wnętrz klasycznych, w stylu retro, rustykalnych czy też loftowych – wszystko zależy od sposobu ich wykończenia czy też użytych detali, takich jak na przykład okucia. Poza tym zapach takich mebli to coś, co na pewno uprzyjemni nam przebywanie w danym pomieszczeniu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.