› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w Elblągu

› zapowiedzi 11 miesięcy temu    6.02.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa w Elblągu

22 kraje, 4 kontynenty, w tym Elbląg  Już jutro, 7 lutego, rozpoczyna się kolejny Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa.

W dniach 7 – 14 lutego 2018 r. odbędzie się kolejny Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa. Inicjatywa zapoczątkowana w 1997 r. realizowana jest w 22 krajach na 4 kontynentach.

Inicjatywa „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa” ma charakter kampanii społecznej. Jej otwarta formuła zakłada dużą otwartą przestrzeń współpracy samorządu, organizacji pozarządowych, środowisk Kościelnych, instytucji użyteczności publicznej, prywatnych przedsiębiorców, środowisk lokalnych działających na rzecz rodziny i małżeństwa rozumianego w tradycyjny sposób.

Celem projektu jest wzmacnianie relacji małżeńskich oraz motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, media i osoby publiczne do promowania znaczenia zdrowych małżeństw. Propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. W ramach obchodów Tygodnia Małżeństwa chcemy zachęcać pary małżeńskie do umocnienia swoich związków, pogłębienia relacji, wzmocnienia i odnowienia więzi. Organizując cyklicznie co roku Tydzień Małżeństwa mamy szansę edukować i pokazywać dobre przykłady, tworząc swego rodzaju „modę na małżeństwo”.

Kampania MTM odbywa się w czterech obszarach - kultura, sport, edukacja, duchowość. W zależności od prowadzonej przez dane środowisko działalności są to  specjalne warsztaty, spotkania, odczyty, konferencje, występy artystyczne, zajęcia sprawnościowe, projekcje filmowe, wszelkiego rodzaju zniżki, rabaty, bonusy na bilety, dostęp lub użytkowanie.

Jest to czas dla DWOJGA - najbliższych sobie osób, którym codzienność może trochę zatarła intensywność najpiękniejszych relacji.

Działania Tygodnia Małżeństwa 07 – 14 lutego 2018 w Elblągu

7 lutego o godz. 16.00 w siedzibie Stowarzyszenia Zastępczego Rodzicielstwa odbędzie się Konferencja Multimedialna pt. „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”. Utrzymana w lekkiej, zabawnej konwencji konferencja dla par, traktująca o najważniejszych czynnikach budowania trwałego związku. Chęć udziału należy zgłaszać u organizatora: tel. 604 379 001 lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie MTM. Ilość miejsc ograniczona (kameralna salka). Miejsce to siedziba Stowarzyszenia, ul. Bema 55.

8 lutego o godz.18.00 spotkanie dla par „Małżeństwo od kuchni”. Będzie to kolacja i konferencja „5 języków miłości” w Hotelu Młyn. W programie kolacja +deser, konferencja z elementami scenek dialogowanych i niespodzianka. Koszt całości 100 zł od pary. Spotkanie daje możliwość spędzenia miłego wieczoru we dwoje w kameralnym gronie, oraz wzmocnienia związku przez inspiracje prowadzących. Oryginalna i sympatyczna propozycja na walentynki. Kameralne spotkanie – liczba miejsc ograniczona. Wcześniejszej rezerwacji i zgłoszenia nalezy dokonać u organizatora: tel. 509 064 443 lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie MTM. Adres: Hotel Młyn ul. Kościuszki 132.

9 lutego o godz.18.00 „Dopasowani” – kolacja z konferencją dla par w Hotelu Młyn. Odkrywanie naturalnych różnic i ról w małżeństwie. Treści pomagają zrozumieć partnera i jego rozumienie rzeczywistości, przez co wnoszą harmonię i porozumienie w związek nawet w przypadku małżeństw o długim stażu. Oferta Fundacji Kierunek Rodzina. Konferencja przy kolacji dla dwojga w Hotelu Młyn gwarantuje udane i wartościowe walentynki. zaproszenie kierowane jest szczególnie do par, które brały udział wcześniej w spotkaniu „5 języków miłości”. Spotkanie płatne: kolacja dla dwojga + deser + koszty organizacyjne – 100 zł od pary. Zapisy przez formularz zgłoszeniowy MTM lub bezpośrednio u organizatora: tel.509 064 443. Adres: Hotel Młyn ul. Kościuszki 132. Ilość miejsc ograniczona.

11 lutego od godz.17.30 zapraszamy na gry planszowe dla par pt. ” Gierki małżeńskie”. Specjalnie przygotowane gry planszowe dla par, przy których będą mogli Państwo odpocząć, miło spędzić czas i dobrze się bawić. Organizatorami wydarzenia są Stowarzyszenie „Vamos”, „Planszówkowy zawrót głowy” i „Arka Gier”. Działanie bezpłatne, wstęp wolny. Miejscem spotkania będzie salka w Parafii św. Rafała Kalinowskiego.

12 lutego organizator zaprasza na „Podchody małżeńskie”. Inicjatywa Biblioteki Pedagogicznej to swego rodzaju  „Escape Room” dla par i małżeństw. Zakamarki, schowki, korytarze kilku pięter Biblioteki będą opatrzone zadaniami, łamigłówkami i niespodziankami, które pary będą odkrywać. Temat przewodni to oczywiście „Ja i Ty, czyli MY”. Zaliczanie sprawności będzie ukierunkowanie na budowanie więzi miłości w związku. Inicjatywa bezpłatna. Rozpoczęcie od godz.16.00. Zgłoszenia wyłącznie telefoniczne u organizatora:  662 291 991. Biblioteka Pedagogiczna w Elblągu ul. Św. Ducha 25.

13 lutego o godz. 17.00 odbędą się warsztaty komunikacji w małżeństwie pt. „Czy jest w domu kakao?”. Warsztaty odbędą się w Bibliotece Pedagogicznej ul. Św. Ducha 25. Organizatorzy to Biblioteka Pedagogiczna i Stowarzyszenie Inicjatyw Rodzinnych. Zapraszamy chętne małżeństwa do udziału. Warsztaty poprowadzą państwo Bożena i Marek Cieślak. Organizatorzy zapewniają na czas warsztatów opiekę dla dzieci. Udział w warsztatach i opieka do dzieci są bezpłatne. Ograniczona ilość miejsc. Zapisy bezpośrednio u organizatora: tel. 604 256 515 lub przez formularz zgłoszeniowy na stronie MTM.

14 lutego zapraszamy na poradnictwo małżeńskie i rodzinne. W godzinach 10.00 – 18.00 będą Państwo mogli skorzystać z bezpłatnych spotkań z doradcami rodzinnymi. Fundacja Kierunek Rodzina zaprasza do biura ul. Związku Jaszczurczego 17/31. Czasami, aby rozwiązać problem, znaleźć rozwiązanie czy porozumieć się wystarczy zwykła szczera rozmowa w dobrej atmosferze przy herbatce w towarzystwie naszych doradców. Aby skorzystać ze spotkania prosimy umawiać się telefonicznie 503553448 ; 509064443 .

Wszystkie informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie Międzynarodowego Tygodnia Małżeństw w Elblągu.

Inicjatywa „Międzynarodowy Tydzień Małżeństwa” ma charakter kampanii społecznej. 

Jej otwarta formuła zakłada dużą otwartą przestrzeń współpracy samorządu, organizacji pozarządowych, środowisk Kościelnych, instytucji użyteczności publicznej, prywatnych przedsiębiorców, środowisk lokalnych działających na rzecz rodziny i małżeństwa rozumianego w tradycyjny sposób. 

Celem projektu jest wzmacnianie relacji małżeńskich oraz motywowanie ogółu społeczeństwa, specjalistów, media i osoby publiczne do promowania znaczenia zdrowych małżeństw. Propagowanie idei trwałej, bliskiej i satysfakcjonującej relacji małżeńskiej we współczesnym świecie. W ramach obchodów Tygodnia Małżeństwa chcemy zachęcać pary małżeńskie do umocnienia swoich związków, pogłębienia relacji, wzmocnienia i odnowienia więzi. Organizując cyklicznie co roku Tydzień Małżeństwa mamy szansę edukować i pokazywać dobre przykłady, tworząc swego rodzaju „modę na małżeństwo”.

Kampania MTM odbywa się w czterech obszarach - kultura, sport, edukacja, duchowość. W zależności od prowadzonej przez dane środowisko działalności są to  specjalne warsztaty, spotkania, odczyty, konferencje, występy artystyczne, zajęcia sprawnościowe, projekcje filmowe, wszelkiego rodzaju zniżki, rabaty, bonusy na bilety, dostęp lub użytkowanie. 

Jest to czas dla DWOJGA - najbliższych sobie osób, którym codzienność może trochę zatarła intensywność najpiękniejszych relacji. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.