› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Mira Stankiewicz nagrodzona

› bieżące 7 miesięcy temu    21.11.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
1 zdjęćMira Stankiewicz podczas Narodowego Święta Niepodległości (2018 r.)Mira Stankiewicz podczas Narodowego Święta Niepodległości (2018 r.) fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

Elbląska dziennikarka Mira Stankiewicz została laureatką nagrody imienia Maryny Okęckiej-Bromkowej, przyznawanej przez Radę Programową Radia Olsztyn.

O przyznanie nagrody wnioskowała dziennikarka i działaczka społeczna Dorota Wcisła, a jej uroczyste wręczenie odbyło się 20 listopada w siedzibie Polskiego Radia Olsztyn.

Ona ma z jednej strony pokazywac dorobek indywidualny dziennikarzy, na czym my w tym roku się skupiliśmy dletgo, żeby też docenić tych wszystkich, którzy w naszej rozgłośni na co dzień pracują i na co dzień przekazują to, co nas otacza

– poinformował na antenie rozgłośni przewodniczący Rady Programowej Radia Olsztyn Robert Szaj. 

Przez ponad 10 lat Mira Stankiewicz była związana z Radiem EL, gdzie w 1993 roku rozpoczęła karierę dziennikarską. Jej głos był uznawany za jeden z najbardziej rozpoznwalanych głosów tej rozgłośni. Pracę w Radiu El zakończyła 31 grudnia 2003 roku. Od lutego 2004 roku była zatrudniona w Telewizji Elbląskiej, z którą była związana do 2008 r. W tym samym roku przeszła do Radia Olsztyn, gdzie pracuje do dzisiaj.  

Nagroda im. Maryny Okęckiej-Bromkowej została przyznana po raz szósty.

Maryna Okęcka – Bromkowa (ur. 1922 r. w Uściługu na Wołyniu, zm. 2003 r. w Olsztynie) była dziennikarką radiową, pisarką oraz badaczką folkloru Warmii i Mazur. Będąc dziennikarką Polskiego Radia Olsztyn, gdzie pracowała od 1956 roku, zgromadziła bogatą taśmotekę pieśni i gawęd, ratując je w ten sposób przed zapomnieniem. Ponad 200 nagranych przez nią taśm trafiło do Muzeum Narodowego w Warszawie. Była autorką zbiorów pieśni i legend regionalnych, w tym m.in.: "Nad jeiorem bajka nie śpi" (1962 r.), "Śpiewa wiatr od jezior" (1966 r.). Pisała również powieściopisarką (m.in. saga rodzinna "Historia familii z Marciszek", powieść "Święto od cholery, czyli gawęda współczesna").

Mira Stankiewicz podczas Narodowego Święta Niepodległości (2018 r.), fot. Marcin Mongiałło

 • Mira Stankiewicz podczas Narodowego Święta Niepodległości (2018 r.)
ilość zdjęć 1 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ wwwww
7 miesięcy temu ocena: 100%  1
Brawo Mira!Warta wszystkich nagród!
odpowiedz oceń komentarz 1 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.