› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Molestował i zgwałcił. Jutro (20.02) elbląski sąd wyda wyrok

› sąd ponad rok temu    19.02.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Molestował i zgwałcił. Jutro (20.02) elbląski sąd wyda wyrok  fot. archiwum elblag.net

Sąd Rejonowy w Braniewie skazał Piotra B. na 7 lat więzienia za molestowanie seksualne dwóch nastoletnich córek swojej konkubiny, w tym jedno ze zdarzeń miało charakter zgwałcenia. Od nieprawomocnego wyroku mężczyzna odwołał się. Jutro (20.02) zapadnie wyrok Sądu Okręgowego w Elblągu. 
 
Podczas śledztwa wyszło na jaw, że Piotr B. molestował córki swojej konkubiny w latach 2013 -2016. Doszło do obcowania płciowego z małoletnią, a nawet do gwałtu. Dziewczynki uczęszczały wtedy do gimnazjum. Wpłynął akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Braniewie. Prokuratura wnioskowała o 15 lat pozbawienia wolności. Sąd skazał  mężczyznę na karę łączną 7 lat więzienia.

Piotr B. został uznany za winnego molestowania seksualnego dwóch nastoletnich córek swojej konkubiny, przy czym sąd przyjął, że jedno ze zdarzeń miało miejsce z użyciem przemocy, a więc miało charakter zgwałcenia. Za te dwa przestępstwa, zakwalifikowane jako odrębne czyny ciągłe, oskarżony został skazany na kary po 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto za posiadanie pornografii dziecięcej oskarżonego skazano na 1 rok pozbawienia wolności

- informował  sędzia Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Elblągu.

Mężczyzna odwołał się od wyroku. Rozprawy odwoławcze toczyły się z wyłączeniem z jawności. Zamknięty został przewód sądowy, odrębny termin ogłoszenia wyroku przypada jutro (20.02). 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.