› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Możesz już dzisiaj zacząć kręcić kilometry dla Elbląga. Podpowiadamy jak!

› sport 10 miesięcy temu    16.05.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Możesz już dzisiaj zacząć kręcić kilometry dla Elbląga. Podpowiadamy jak!

Możesz poprawić pozycję Elbląga w rankingu kampanii społecznej „Kręć Kilometry po technologie”. W miastach, których mieszkańcy przejadą największy dystans, zostaną rozstawione tzw. parkingi klimatyczne (stojaki rowerowe z możliwością samodzielnego serwisowania roweru).

W jaki sposób zwiększyć szansę Elbląga na wygranie cennej nagrody? Zaloguj się na stronie kreckilometry.pl lub – jeśli nie masz konta – zarejestruj się. Następnie na swoim profilu wybierz opcję „dodaj aktywność”, po czym połącz konto z wybraną aplikacją mobilną. Wszystko wytłumaczone jest dokładnie na wyżej podanej stronie.

Niedawno rozpoczęła się kolejna edycja kampanii społecznej „Kręć Kilometry po technologie”, którą od 2012 roku organizuje Fundacja Allegro All For Planet. Możesz do niej dołączyć, kręcąc kilometry z ulubioną, bezpłatną aplikacją mobilną. Wskazując Elbląg (zakładamy, że jeździsz na rowerze po tym właśnie mieście), możesz wesprzeć nasze miasto w ogólnopolskim rankingu.

Póki co nie jest różowo – zajmujemy odległe, 75. miejsce. Uczestnicy z naszego miasta jak dotąd przejechali na rowerach 2094 kilometrów. To słaby wynik. Wyprzedzają nas m.in. mieszkańcy Olsztyna (31. miejsce, 6501 przejechanych kilometrów), ale również znacznie mniejszego Sanoka (59. miejsce, 2668 km), czy też Lidzbarka Warmińskiego (20. miejsce, 9147 km). Na czelej Wałcz (52347 km), drugie miejsce zajmują Pabianice (45831 km), a trzecie – Warszawa (38407 km). Wysokie, 6 miejsce, zajmuje Gdańsk (28290 km).

Zobaczcie aktualny ranking

To jednak dopiero początek i mamy szansę dogonić czołówkę. Mamy na to czas do końca września.

Wszystko jest możliwe. W ubiegłym roku 189 852 uczestników przejechało w sumie 55 mln 570 tysięcy 716 kilometrów. Najwięcej wykręcili mieszkańcy niewielkich Pabianic. Drugie miejsce zajęła Warszawa, a trzecie liczący zaledwie 10,7 tys. mieszkańców Międzychód. Kampania pokazuje, że silne zaangażowanie lokalnej społeczności może przynieść nadspodziewany efekt. Zwycięskie Pabianice mają zaledwie 4% liczby ludności stolicy, a jednocześnie mieszkańcy tego miasta okazali się bezkonkurencyjni.

To już 7. edycja kampanii społecznej „Kręć Kilometry po technologie”. Organizatorem konkursu pod nazwą „Kręć Kilometry” jest Fundacja Allegro All For Planet. Rozpoczął się 1 maja i potrwa do 30 września 2018 r.

Kampanii towarzyszyć wydarzenia technologiczne Allegro Tech Days, z pokazami i możliwością testowania najnowszych gadżetów technologicznych i bezpłatnymi warsztatami dla dzieci z programowania. Przewidziano atrakcyjne nagrody dla miast, które wykręcą najwięcej kilometrów – klimatyczne parkingi rowerowe wyposażone w samoobsługowe stacje naprawcze. Z kolei uczestnicy, biorąc udział w comiesięcznych wyzwaniach, mają szanse wygrać cenne nagrody.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.