› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Możesz otrzymać 300 zł na dziecko. Wiemy od kiedy można składać wnioski

› rozwój i edukacja 10 miesięcy temu    12.05.2018
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Możesz otrzymać 300 zł na dziecko. Wiemy od kiedy można składać wnioski

Za kilka miesięcy zostanie uruchomiony program „Dobry start”, dotyczący wsparcia dla uczących się dzieci i mający objąć uczniów, którzy nie ukończyli jeszcze 18 lat. Rodzice co roku otrzymają 300 zł wyprawki na każde dziecko, stanowiącej wsparcie finansowe w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. Wprowadzenie tego rozwiązania zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w dniu 14 kwietnia. Wiemy już od kiedy będzie można składać wnioski.

Rodzice otrzymają po 300 zł na wyprawkę dla każdego uczącego się dziecka, które nie ukończyło jeszcze 18 lat. Pieniądze, podobnie jak środki finansowe z programu 500 plus, mają być wypłacane na wniosek rodziców.

Warto zauważyć, że wsparcie nie będzie wypłacane dla dzieci, które uczęszczają do zerówki (także stworzonej przy szkole). One nie są traktowane jako uczniowie i na nie pieniędzy nie będzie. Nie wiadomo również jak czy do programu zostaną zakwalifikowani uczniowie wszystkich klas techników – nie ma bowiem pewności, czy będą mogli liczyć na środki z nowego programu aż do matury. Chodzą oni bowiem do szkół pięcioletnich, więc uczą się do 20 roku życia.

Program „Dobry start” będzie realizowany niezależnie od darmowych podręczników. Ministerstwo Edukacji Narodowej poinformowało, że:

Uczniowie na dotychczasowych zasadach będą otrzymywali podręczniki i ćwiczenia bezpłatnie. 

Wnioski w sprawie ustalenia prawa do świadczenia "Dobry start" będą przyjmowane w każdym roku od 1 sierpnia (w przypadku wniosków składanych drogą elektroniczną – od 1 lipca) do 30 listopada. Wójt / burmistrz / prezydent miasta będzie miał dwa miesiące od dnia złożenia wniosku z prawidłowo wypełnionymi dokumentami na ustalenie prawa do świadczenia i jego wypłatę. W przypadku wniosków, które wpłyną w wakacje, wypłata świadczenia nastąpi najpóźniej w dniu 30 września.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 3
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.