› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawki dla dzieci?

› poradnik 10 miesięcy temu    21.08.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Na co zwrócić uwagę, wybierając zabawki dla dzieci?

Zabawki wręczamy swoim dzieciom przy wielu różnych okazjach. Na dzień dziecka, na urodziny, pod choinkę, często także bez konkretnej okazji. Wybierając zabawki dla swoich dzieci, zwracajmy uwagę na kilka istotnych czynników, które nie tylko sprawią frajdę naszym pociechom, ale upewnią nas, że dokonaliśmy właściwego wyboru.

Producenci i dystrybutorzy zabawek doskonale wiedzą, jakie standardy powinny spełniać wprowadzane na rynek zabawki i akcesoria adresowane do dzieci. Warto, aby normy te były znane również rodzicom i wszystkim tym, którzy kupują swoim dzieciom zabawki na prezent. Wbrew pozorom, są to naprawdę ważne kwestie, gdyż nasze dzieci otrzymanymi zabawkami bawią się przez długi czas i spędzają z nimi wiele godzin dziennie. Warto więc zadbać, aby ten czas spędzały w sposób bezpieczny i pożyteczny.

Zabawka, a wiek dziecka

O tym, że zabawki dla dzieci mogą być niebezpieczne, przekonujemy się niemal każdego dnia. To właśnie kwestie bezpieczeństwa zwykle wysuwane są na pierwszy plan przy zakupie zabawek dla dzieci. Planując zakup dla dziecka konkretnej zabawki, zwracajmy uwagę na minimalną granicę wieku, określaną przez producenta. Przykładowo: zabawki dla dzieci od lat 6 będą miały na opakowaniu oznaczenie +6, podobnie jak w przypadku pozostałych kategorii wiekowych, zwykle dominują oznaczenia liczbowe. Nie powinniśmy ich lekceważyć, gdyż niebezpieczeństwo w postaci np. połknięcia przez małe dziecko drobnych elementów może skutkować poważnymi konsekwencjami.

Walory edukacyjne zabawek

Jednak nie tylko bezpieczeństwo stanowi ważny aspekt w wyborze dziecięcych zabawek. Równie ważny jest czynnik edukacyjny i to, jak wartościowa dla naszego dziecka będzie konkretna zabawka. Od kilku lat, rodzice coraz chętniej wybierają dla swoich dzieci zabawki edukacyjne, które nie tylko bawią, ale również uczą. Wszelkiego rodzaju puzzle, gry planszowe, układanki i klocki, bardzo często nie tylko zabijają nudę, ale także – pozwalają poznawać dzieciom otaczający je świat.

Integracja z rówieśnikami

Kolejnym czynnikiem, na który powinniśmy zwrócić uwagę przy wyborze zabawek dla dzieci, jest to, w jakim stopniu angażują one małego odbiorcę. Czy służą do samodzielnej zabawy, czy umożliwiają wspólną integrację z rówieśnikami? Czy można bawić się nimi jedynie w domu, czy zachęcają one dziecko do wyjścia do ogrodu? I czy zabawka pozwala rozwijać kreatywność i sprawność ruchową dziecka, czy jedynie służy zabijaniu nudy? Tego rodzaju dylematy z pewnością nie są obce rodzicom i wszystkim tym, którzy poszukują idealnychzabawek na prezent dla swoich pociech. Doświadczenie pokazuje, że warto czasem poszukać nieco dłużej i dokładniej, by znaleźć coś, co zachwyci nasze dziecko.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.