› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Na elbląskim Zatorzu odbędzie się wielki festyn (aktualizacja)

› dzieci i rodzina ponad rok temu    14.06.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 4 ocen 5 / 100%
A A A
Na elbląskim Zatorzu odbędzie się wielki festyn (aktualizacja)

Festyn na elbląskim Zatorzu jest organizowany z okazji 20 rocznicy pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Elbląga oraz 30 rocznicy powstania parafii Trójcy Świętej w Elblągu. Organizatorem jest parafia Trójcy Świętej.

Odbędzie się w dniu 16 czerwca 2019 r. na zieleńcu przy wieżowcach – pomiędzy sklepem Biedronki a przepływająca nieopodal rzeką Kumiela (w kwartale ulic Malborskiej, Mielczarskiego i Kilińskiego). Rozpoczęcie festynu jest planowane na godz. 13.00. Jego głównym organizatorem jest parafia Trójcy Świętej w Elblągu.

Już 16 czerwca od godz. 13.00 na naszych najmilejszych i tych starszych będą czekały gry, zabawy, konkursy, kucyki, dmuchane atrakcje i zjeżdżalnie, kawiarenka festynowa oraz grill z rusztem, a na scenie występy, loterie oraz przegląd piosenek. Będzie z nami Straż Pożarna z prawdziwym wozem bojowym oraz nasza elbląska Policja z radiowozem. Nie zabraknie też malowania twarzy, baniek mydlanych i zakręconych balonów... To wszystko będzie na Was czekało na zieleńcu przy ul. Malborskiej i Mielczarskiego, gdzie odbywać się będzie nasz festyn

– zachęcają organizatorzy. 

Przewidziana jest loteria z nagrodami. Do wygrania będą: bilety na rejs prawdziwym statkiem, powerbanki 8000, głośniki bluetooth.

Loteria to forma zabawy jak również podziękowania za udział i wsparcie festynu. Każdy, kto skorzysta z naszego festynowego grilla, kawiarenki lub dmuchanych zjeżdżalni otrzyma los na loterię – jedną część losu należy oderwać i wrzucić do loteryjnej skrzynki przy scenie, a drugą część losu z numerkiem trzymać przy sobie aż do losowania. Wszystkie losy wrzucone do loteryjnej skrzynki będą brały udział w losowaniu na scenie

– informują organizatorzy wydarzenia. 

W przygotowaniach bierze udział również Polskie Stowarzyszenia na rzecz Osób Niepełnosprawnych Koło w Elblągu. Uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej własnoręcznie przygotowali statuetki dla uczestników festiwalu oraz zaprojektowali plakat który możecie spotkać na mieście.

Festyn, który rozpocznie się w niedzielę 16 czerwca o godz. 13.00, poprzedzi msza święta w kościele Trójcy Świętej o godz. 11.00.

Zobacz miejsce festynu (Google Maps).

Organizatorem jest parafia Trójcy Świętej z Elbląga.

20 lat temu (6 czerwca 1999 r.) na lotnisku na elbląskim Zatorzu papież odprawił  mszę świętą, w której uczestniczyło ok. 300.000 wiernych. Przypominając wizytę świętego Jana Pawła II w Elblągu (6 czerwca 1999 r.) załączamy archiwalne nagranie dokumentujące wyżej wymienione wydarzenie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (4)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ M
ponad rok temu ocena: 0%  4
a organizatorem to kto jest ? Jakoś się nie doczytałem .
odpowiedz oceń komentarz 0 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ MALINA
ponad rok temu ocena: 0%  3
Na Lotnisko.
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ zatorzanin
ponad rok temu ocena: 20%  2
Najlepsze nasze Zatorze. Już tak nie odcięte od świata jak kiedyś. Świetny pomysł z tym festynem.
odpowiedz oceń komentarz 1 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Kiliński
ponad rok temu ocena: 25%  1
mieszkałem tam kiedyś, z łezką wspominam ten czas.
odpowiedz oceń komentarz 1 3
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.