› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Najczęstsze przyczyny wymiotów u dzieci

ponad rok temu    1.11.2016
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 2 / 100%
A A A
Najczęstsze przyczyny wymiotów u dzieci

Wymioty mogą być spowodowane różnymi czynnikami. Potrafią wyczerpać organizm, szczególnie małego dziecka.

Zatrucie pokarmowe
Organizmy dzieci są wrażliwe. Ich układ pokarmowy potrafi zareagować bardzo gwałtownie. Wymioty mogą być objawem zatrucia pokarmowego. Czasami wystarczy "namieszać", żeby żołądek się zbuntował. Przyczyną nudności i wymiotów mogą być także nieświeże, przeterminowane produkty, owoce i warzywa, które zaczynają się psuć. Dziecko nie zawsze ma jeszcze wyczucie, które produkty są zdatne do spożycia,dlatego warto trzymać rękę na pulsie.
Tym bardziej, że wymioty to nie tylko objaw nieprawidłowości zachodzących w organizmie, ale także przyczyna zniszczenia błony śluzowej żołądka czy odwodnienia.

Grypa żołądkowa
Jeden z najszybciej rozprzestrzeniających się wirusów, to właśnie wirus grypy żołądkowej czy też jelitowej. Powodują ją w głównej mierze rotawirusy. Tak zwana jelitówka trwa kilka dni, ale potrafi napawdę wyczerpać organizm, szczególnie małego dziecka. Wymiotom mogą towarzyszć gorączka, zawroty głowy, nudności, biegunka, bóle brzucha i ogólne osłabienie organizmu. W leczeniu podaje się leki przeciwwirusowe, które mogą działać jedynie wspomagająco, elektrolity, a także przeciwbiegunkowo - węgiel. Najważniejsze jest nawadnianie organizmu, odopowiednia, ścisła dieta oraz profilaktyka, której przestrzegają pozostali członkowie rodziny. Powinni oni często myć ręce, dezynfekować przedmioty, których używa chory.

Nietolerancje i alergie
Wymioty mogą być także spowodowane nietolerancją pokarmową. Organizm, który nie może strawić jakiegoś składnika pożywienia, może chcieć się go pozbyć - taka sytuacja ma miejsce na przykład gdy mamy do czynienia z nietolerancją laktozy. Może być też tak, że przyczyną wymiotów jest alergia - wtedy układ pokarmowy reaguje na nieprawidłowe działanie układu immunologicznego. W obu przypadkach, konieczna jest eliminacja danego składnika z pożywienia. Pomocne w łagodzeniu objawów może być również podawanie dziecku probiotyków, które przywracają równowagę mikroflory jelitowej.

Czym nawadniać organizm
W przypadku wymiotów, często trzeba po prostu przeczekać pewien czas, łagodząc ich skutki. Konieczne jest nawadnianie organizmu. Ponieważ, wraz z treścią pokarmową z organizmu wyrzucane są potrzebne mikroelementy, warto podawać dziecku specjalne elektrolity, takie jak na przykład Orsalit. Zawiera on sód, potas, węglowodany i inne potrzebne składniki, które pozwolą złagodzić skutki choroby.

Więcej informacji dostępnych na stronie www.orsalit.pl.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.