› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Najlepsze wokalistki pochodzą z Elbląga. Marta Burdynowicz wygrała 12. edycję „The Voice of Poland”

› bieżące 12 miesięcy temu    4.12.2021
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 2 / 100%
A A A
Najlepsze wokalistki pochodzą z Elbląga. Marta Burdynowicz wygrała 12. edycję „The Voice of Poland” fot. The voice of Poland / youtube.com/TheVoiceofPoland

Pochodząca z Elbląga Marta Burdynowicz wygrała 12. edycję „The Voice of Poland”. To już druga urodzona w naszym mieście wokalistka, która zajęła pierwsze miejsce w finale tego programu. Przypomnijmy, że w 2017 roku zwyciężczynią 8. edycji tego ogólnopolskiego talent show została Marta Gałuszewska (ur. 1994 r. w Elblągu).

4 grudnia 2021 r. w finale emitowanym na antenie TVP2 rywalizowali Marta Burdynowicz (drużyna Justyny Steczkowskiej),, Wiktor Dyduła (drużyna Tomsona i Barona), Bartosz Madej (drużyna Marka Piekarczyka) oraz Rafał Kozik (drużyna Sylwii Grzeszczak). Wcześniej przeszli wieloetapowe eliminacje, w których pokonali ponad 3 tys. wokalistów pochodzących ze wszystkich zakątków Polski.  

Decyzją publiczności (głosowanie za pośrednictwem SMS-ów) zwyciężczynią programu została Marta Burdynowicz, podopieczna Justyny Steczkowskiej. Została uhonorowana tytułem „najlepszego głosu w Polsce”, nagrodą w wysokości 50 tysięcy złotych oraz możliwością podpisania kontraktu z wytwórnią płytową. Jednym z najmocniejszych akcentów muzycznych występów elblążanki było rewelacyjne wykonanie piosenki „My Heart Will Go On” z repertuaru Celine Dion, którym zdobyła serca telewidzów i trenerów.  

Marta ma 28 lat (ur. 1992 r. – przyp. red.), pochodzi z Elbląga, lecz od lat jest związana jest z Warszawą i Trójmiastem. Jako dziecko zamiast bajek wolała teledyski MTV, jedyny wyjątek stanowiły filmy Disneya, które po latach zaczęła dubbingować. 

– możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej organizatora.

Wokalistka jest absolwentką Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, który ukończyła w 2015 roku. Występuje na deskach Teatru „Roma”, Teatru Muzycznego w Gdyni, Teatru Syrena, Teatru Muzycznego w Poznaniu, Teatru Muzycznego w Łodzi. Ponadto współpracuje z agencją produkcji teatralnych Broadway w Polsce oraz  ze studiami dubbingowymi – podkładała głos m.in. do „Dumbo”, „My little pony” oraz „Muppety na tropie”.

5 kwietnia 2020 roku Marta Burdynowicz wzięła udział w programie „Szansa na sukces”. Wykonała piosenkę „Z Tobą chcę oglądać świat” z repertuaru Zbigniewa Wodeckiego. Mimo, że nie wygrała odcinka (główną nagrodą została wówczas uhonorowana Julia Bojur), to dla wielu widzów to właśnie Marta była zwyciężczynią. Posłuchajcie tego przepięknego wykonania. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 10

 • 8
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ d
12 miesięcy temu ocena: 0%  1
Na trójmiasto.pl napisali, zeo to gdynianka: https://rozrywka.trojmiasto.pl...
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.