› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Nieoperacyjne leczenie żylaków w Klinice Medesta

› zdrowie i uroda 5 miesięcy temu    22.10.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Nieoperacyjne leczenie żylaków w Klinice Medesta

Siedzący tryb życia, obciążenia genetyczne, wykonywany zawód mogą przyczynić się do powstawania żylaków. Jest to problem, którego nie należy bagatelizować tylko rozpocząć leczenie. W klinice Medesta Dermatologia i Medycyna Estetyczna pomagamy Pacjentom cierpiącym z powodu żylaków zaawansowanymi technologicznie sposobami.

Podczas pierwszej konsultacji lekarze chirurdzy naczyniowi i flebolodzy wykonują badanie USG Doppler, a następnie dobierają właściwą i skuteczną dla Pacjenta metodę leczenia.

Lekarze chirurdzy w Klinice Medesta, lek. Piotr Olejniczak, lek. Przemysław Babraj, lek. Cezary Gwiazdowski oraz lek. Krzysztof Mitera stosują następujące, skuteczne metody leczenia żylaków:

 • skleroterapia, inaczej zabieg piankowania naczyń krwionośnych czyli podanie do żyły specjalnego preparatu w postaci piany w celu zamknięcia żylaka
 • laserowe zamykanie naczynek laserem Cutera Excel V - wiązka lasera o określonej długości fali pochłaniana jest przez hemoglobinę, a następnie zamieniana na ciepło, które powoduje obkurczenie i trwałe zamknięcie naczynia. Zamknięte naczynie ulega naturalnemu wchłonięciu przez organizm
 • zabieg Venefit RF czyli wewnątrzżylna termoablacja z wykorzystaniem fal radiowych - lekarz pod kontrolą USG, przez ukłucie skóry wprowadza do chorego naczynia cewnik, wykorzystujący energię fal radiowych. Cewnik ten emituje ciepło do ściany naczynia, dzięki czemu dochodzi do obkurczenia i zamknięcia żylaka.

Zabiegi Venefit RF wykonywane są w Klinice Medesta głównie w soboty po wcześniejszej rejestracji. Zaletą zabiegu jest fakt, że trwa on około godziny, następnie po obserwacji Pacjent wraca do domu i swoich codziennych obowiązków (pacjent nie leży w szpitalu). Więcej informacji na temat tej metody zamykania żylaków znajdziesz klikając tutaj http://medesta.pl/strony/7120,venefit-rf-leczenie-zylakow-konczyn-dolnych.

Pełną ofertę znajdziecie Państwo na: www.medesta.pl

Medesta Dermatologia i Medycyna Estetyczna
Lekarz Danuta Dąbrowska i Michał Dąbrowski spółka partnerska

Elbląg, ul. Legionów 8/C
kontakt@medesta.pl
tel. 730 050 050, tel. 730 730 353
czynne od pon. do pt. 8.00-18.00. oraz w niektóre soboty

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.