› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Niepodległościowe bieganie coraz bliżej. Zapisz się!

› sport ponad rok temu    24.10.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
2 zdjęćNiepodległościowe bieganie coraz bliżej. Zapisz się! fot. MOSiR w Elblągu

Wielkimi krokami zbliża się dzień 11 listopada, kiedy to w związku z 100 rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę odbędzie się jubileuszowa, V edycja Biegu Niepodległości. Na liście startowej Biegu Głównego mamy 325 osób, zaś w Małym Biegu jest już zapisanych 268 dzieci. Zapisy trwają do 4 listopada i wtedy poznamy ostateczną frekwencję.

Zawodnicy ze wszystkich stron Polski, reprezentując tak odległe miasta jak Bytom czy Warszawa oraz z okolic znacznie bliższych Elblągowi – z Braniewa, Ostródy, Kwidzyna, Sztumu, Gdańska czy Lęborka wybierają się na V Bieg Niepodległości.

Cieszę się, że tak wiele osób postanowiło świętować w Elblągu 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, nie tylko uroczyście, ale też na sportowo. Uczestników przybywa z dnia na dzień, należy jednak pamiętać, że zapisy potrwają tylko do 4 listopada, dlatego warto spieszyć się z decyzją odnośnie startu w imprezie. 

– mówi Marek Kucharczyk, zastępca dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. 

Podobnie jak w roku ubiegłym, oprócz biegu głównego na 10 km odbędzie się rywalizacja sztafet (3 x 3.333 m) oraz wyścigi dla dzieci do 15 roku życia w formule Małego Biegu Niepodległości – V ENDURO KID. Dystanse dla dzieci będą zależne od wieku, najmłodsze wystartują razem z rodzicami. Najkrótszy dystans to 50 m dla dzieci do 2 roku życia, najdłuższy 600 jest przeznaczony dla dzieci od 14 do 15 roku życia. Na mecie na każde dziecko będzie czekał pamiątkowy medal, taki sam jak w Biegu Głównym.

Bieg główny na dystansie 10 kilometrów odbędzie się po tej samej trasie jak rok temu. Start i meta będą zlokalizowane na ul. Teatralnej, a biegacze pokonają trzy pętle ulicami: Teatralną, Robotniczą, Pocztową, Rycerską, Tysiąclecia, Hetmańską, Armii Krajowej i 12 Lutego. Na trasie jest przewidziany jeden punkt żywieniowy w okolicy startu-mety. Odbędzie się również rywalizacja trzyosobowych sztafet. Dzieci do 15. roku życia będą rywalizować w Małym Biegu Niepodległości – V ENDURO KID, który współorganizuje Szkoła Podstawowa nr 16 w Elblągu.

Wpisowe wynosi 30 zł (Bieg Główny oraz sztafety) i 10 zł (Mały Bieg Niepodległości). Natomiast nie ma już możliwości zamówienia pakietu startowego z koszulką techniczną. Każdy uczestnik imprezy otrzyma pakiet startowy, a na mecie – pamiątkowy medal i posiłek regeneracyjny. Dla najlepszych w klasyfikacji open i poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano nagrody finansowe (od 50 do 300 zł) oraz puchary i statuetki.

Zapisy na V Elbląski Bieg Niepodległości odbywają się za pomocą platformy Elektroniczne zapisy.

 

Bieg Niepodległości w Elblągu A.D. 2018 – pamiątkowy medal (awers i rewers), fot. MOSiR w Elblągu 

Organizatorami V Elbląskiego Biegu Niepodległości są: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miejski w Elblągu, natomiast współorganizatorem Szkoła Podstawowa nr 16. Patronat honorowy nad imprezą objął Prezydent Elbląga.

PROGRAM IMPREZY

Sobota, 10.11.2018 r.

14.00 – 18.00 wydawanie pakietów startowych - biuro zawodów.

Niedziela, 11.11.2018 r.

1. Mały Bieg Niepodległości - V ENDURO KID

9:00 - 10:30 Wydawanie kart startowych - biuro zawodów.

10:55 Otwarcie Małego Biegu Niepodległości

12:30 Zakończenie zawodów i nagrodzenie uczestników Małego Biegu Niepodległości.

2. V Elbląski Bieg Niepodległości na 10 km (3 pętle po 3.333 m) oraz Sztafety (3 x 3.333 m.) – bieg kobiet i mężczyzn 09:00 – 13:00 Wydawanie pakietów startowych - biuro zawodów.

13:25 Uroczyste otwarcie zawodów.

13:30 V Elbląski Bieg Niepodległości na 10 km oraz Sztafety – bieg kobiet i mężczyzn.

14:15 Wydawanie posiłków dla zawodników.

15:30 Dekoracja zwycięzców biegu głównego oraz sztafet.

15:45 Zamknięcie zawodów.

MOSiR w Elblągu

 • Niepodległościowe bieganie coraz bliżej
 • Niepodległościowe bieganie coraz bliżej
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.