› poradnik |
ponad rok temu
9.05.2022 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Morfologia krwi jest jednym z najbardziej podstawowych i rutynowo wykonywanych badań zarówno w Polsce jak i na świecie. Jednym ze wskaźników, na które warto zwrócić uwagę podczas interpretowania wyników badań, są płytki krwi.
Płytki krwi (zwane inaczej trombocytami lub krwinkami płytkowymi) stanowią jeden z elementów morfotycznych krwi. Odpowiadają między innymi za przebiegające w organizmie procesy krzepnięcia. Gdy posiadamy ich odpowiednią ilość, nasze ciało może spokojnie regenerować różnego rodzaju uszkodzenia i rany, chroniąc nas tym samym przed utratą nadmiernej ilości krwi.
Podwyższone płytki krwi powinny skłonić do poszukiwania przyczyny takiego stanu rzeczy, bowiem wysoki wynik tego wskaźnika stanowi realne zagrożenie dla zdrowia, a czasami nawet życia pacjenta. Zwiększona ilość płytek krwi prowadzi do występowania niebezpiecznych zakrzepów.
Oczywiście Twoim pierwszym odruchem powinno być zawsze szukanie pomocy i wsparcia u lekarza rodzinnego lub hematologa (specjalista zajmujący się chorobami krwi i układu krwiotwórczego). Z pewnością zaproponuje on wdrożenie odpowiedniego dla Ciebie leczenia. Warto jednak włączyć do swojej diety pewne składniki, które w łagodny, lecz skuteczny sposób wspomogą walkę z nadpłytkowością. Na co zwrócić uwagę? Zacznij dodawać do posiłków oliwę extra virgin, oliwki (stanowią znakomite źródło nienasyconych kwasów tłuszczowych), morele, brokuły, rozmaryn (to dobre źródła kwasu salicylowego, który sprawdza się znakomicie zwłaszcza w przypadku nadpłytkowości samoistnej) oraz suplementy z resweratrolem (występuje on naturalnie w skórkach winogron i porzeczek, a także w czerwonym winie). Dzięki wyżej wymienionym produktom w naturalny sposób obniżysz nie tylko zbyt wysoki poziom płytek krwi, ale także zły cholesterol!
Podwyższony poziom płytek krwi to stan, którego nie powinieneś nigdy bagatelizować. Zawsze konsultuj swoje wyniki z lekarzem, który posiada wiedzę niezbędną do ich poprawnego zinterpretowania.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |