› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

O wiosennych świętach lepiej zapomnieć. Prędzej spadnie śnieg!

› bieżące 9 miesięcy temu    27.03.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A

Temperatura nieznacznie powyżej zera, a nawet śnieg... Wszyscy, którzy marzyli o wiosennych świętach powinni zmienić nastawienie. Tym bardziej, że z mroźną aurą zmierzymy się jeszcze przed weekendem.

Minusowe temperatury w nocy, śnieg w czwartek - to między innymi zwiastuny chłodnych świąt Wielkanocy. Najbardziej żałować mogą dzieci, które nastawiają się na przyjemną pogodę w Lany Poniedziałek.
Na razie możliwe są dwie wersje. Albo będą opady deszczu i trochę cieplejsze klimaty, czyli 5-6 stopni, albo spadnie śnieg. Najbardziej spodziewamy się ochłodzenia w poniedziałek. I to właśnie w nocy z niedzieli na poniedziałek może spaść śnieg. W dzień temperatura będzie może na plusie, ale śnieg na pewno się pojawi - mówi Piotr Kowalkowski z Info-Meteo Elbląg
ŚNIEG, DESZCZ, CHŁÓD
 
Synoptyk podkreśla, że na razie sytuacja wokół świąt jest niepewna. - Balansujemy na granicy wiosny i zimy. Na ten moment starcie wygrywa ta druga pora roku, wszystko wyklaruje się w następnych dniach, ale o 20 stopniach można całkowicie zapomnieć - mówi.
Opady śniegu pojawią się już w czwartek. One jednak będą przejściowe. Zresztą już we wtorek w nocy temperatura spadnie poniżej zera. Podobnie będzie w czwartek. Taka temperatura utrzyma się do godzin południowych i właśnie wtedy możemy spodziewać się śniegu. Za to w niedzielę od południa może nadciągnąć bardziej aktywny niż atmosferyczny, który sprowadzi do nas opady mieszane - tłumaczy.
KOLEJNE TAKIE ŚWIĘTA
To oznacza, że Śmigus-Dyngus może być bardziej mrożony niż lany. - To prawdopodobne. Ale od jakiegoś czasu co roku na Wielkanoc przychodzi ochłodzenie - zauważa Piotr Kowalkowski.
Żródło: radiogdansk.pl
 • O wiosennych świętach lepiej zapomnieć. Prędzej spadnie śnieg!
 • O wiosennych świętach lepiej zapomnieć. Prędzej spadnie śnieg!
 • O wiosennych świętach lepiej zapomnieć. Prędzej spadnie śnieg!
ilość zdjęć 3 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.