› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 - KIM 09.2019

galeria zdjęć

wszystkie ›

Objawy suchej skóry

› poradnik 8 miesięcy temu    7.10.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Objawy suchej skóry

Sucha skóra to problem, z którym walczy coraz większa liczba osób we współczesnych czasach. Powody pojawienia się dokuczliwych objawów są zróżnicowane, warto więc przed rozpoczęciem działania przyjrzeć się uważnie swojemu dotychczasowemu stylowi życia. Może się okazać bowiem, że nawet drobna zmiana używanych kosmetyków czy diety oraz zastosowanie odpowiednich środków pielęgnujących skórę pozwoli z łatwością poradzić sobie z tymi problemami.

Objawy suchej skóry

Najmocniej odczuwalnym i najbardziej dokuczliwy objawem suchej skóry jest uczucie jej ściągnięcia i świądu. Skóra staje się mniej elastyczna, suchy naskórek potrafi w mało estetyczny sposób się łuszczyć, a w ekstremalnych przypadkach nawet pękać.

Powody występowania suchej skóry

Na naszą skórę wpływ mogą mieć zarówno czynniki zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Coraz powszechniej występującą chorobą w ostatnich latach jest AZS, czyli atopowe zapalenie skóry wymagające stosowania specjalnych kosmetyków niwelujących dokuczliwe objawy. Jednak sucha skóra może pojawić się również u osób, które:
- palą czynnie lub biernie papierosy,
- niewłaściwie się odżywiają, a przede wszystkim nie dostarczają swojemu organizmowi wystarczającej ilości wody,
- przebywają zbyt dużo w klimatyzowanych pomieszczeniach,
- stosują nieodpowiednie preparaty myjące, naruszające ochronną warstwę lipidową naskórka,
- mają problemy ze zdrowiem, są w starszym wieku lub odczuwają nadmierne skutki stresu,
- mieszkają w wielkich miastach, gdzie powietrze staje się coraz bardziej zanieczyszczone.

Poza codzienną pielęgnacją skóry, która może zapobiegać jej wysuszeniu, warto więc zastanowić się nad swoim trybem życia, a także wybierać odpowiednie produkty o specjalnie pomyślanym składzie regenerującym i intensywnie nawilżającym naskórek. Do codziennego mycia ciała przydadzą się łagodne środki, które nie naruszają warstwy lipidowej, chroniącej skórę, a regularne wykonywanie raz w tygodniu peelingu pozwoli usuwać martwy naskórek i optymalizować nawilżenie balsamami czy kremami.

Jakie produkty do pielęgnacji warto wybierać?

Neutrogena korzystając z wieloletniego doświadczenia mieszkańców Norwegii - kraju, w którym panują szczególnie trudne warunki zewnętrzne dla stanu skóry, proponuje szereg produktów do pielęgnacji ciała, polecamy artykuł o pielęgnacji suchej skóry: https://neutrogena.com.pl/bad-piekna/sucha-skora/. Linia Intensywnie Regenerująca pozwala zapobiegać efektom narażenia skóry na kontakt z niskimi temperaturami i wiatrem. Głęboko Nawilżająca linia marki NEUTROGENA® lub linia odżywcza z maliną nordycką to z kolei produkty odpowiednie na lato, które zapewnią skórze odpowiednie nawilżenie po kontakcie ze słońcem, morską wodą lub wiatrem.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.