› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Oczyszczanie twarzy – najważniejszy punkt codziennej pielęgnacji

› poradnik miesiąc temu    26.02.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Oczyszczanie twarzy – najważniejszy punkt codziennej pielęgnacji

Codzienna pielęgnacja twarzy nie będzie nigdy skuteczna, jeśli w pierwszej kolejności nie zdecydujemy się na jej porządne oczyszczenie. Jest to najważniejszy etap całej pielęgnacji, decydujący o stanie cery i jej dalszym przyjmowaniu preparatów pielęgnacyjnych oraz kremów.

Kosmetyki do oczyszczania twarzy i demakijażu powinny być najwyższej jakości i stosowane regularnie. Można je dobierać w zależności od typu cery i preferencji. Skóra tłusta potrzebuje porządnego oczyszczenia z sebum i codziennych zanieczyszczeń. Dzięki temu jest pozbawiona zaskórników, świeża i matowa. 

Najważniejszy skład

Co mamy do dyspozycji? Przede wszystkim doskonałej jakości płyny micelarne, mleczka oczyszczające, toniki czy olejki do demakijażu. Każdy z nas szybko dobierze coś dla potrzeb swojej skóry. Skóra tłusta doceni lekkie płyny, z kolei skóra sucha odwdzięczy się za olejki, nawilżające kremowe emulsje czy delikatne mleczka. 

Kosmetyki do oczyszczania twarzy wrażliwej powinny mieć odpowiedni skład chemiczny, nie być agresywne dla delikatnej skóry i nawilżać ją już na etapie oczyszczenia, aby potem nie odczuła ściągnięcia. Podobnie skóra sucha – należy ją oczyszczać odżywczymi olejkami i preparatami, które ani na chwilę nie pozwolą jej być przesuszoną. Tylko wtedy wiemy, że jest ona i oczyszczona, i bezpieczna, nie powstaną bowiem nowe zmarszczki. 

Dermokosmetyki – jakość z apteki 

Aby kompleksowo zadbać o cerę i ciało, ale przede wszystkim porządnie oczyścić skórę twarzy, warto skorzystać z serii dermokosmetyków, które są sprzedawane wyłącznie w aptekach. Uzupełniające się składniki i substancje odżywcze pozwalają na lepsze oczyszczenie i pielęgnację skóry twarzy i ciała. 

Warto również skorzystać z pojedynczych produktów, wówczas możliwe jest łączenie ich z innymi markami. Ważne jednak, aby zawsze pozostawały one jak najwyższej jakości, a to właśnie gwarantuje zakup w aptece. Cały zestaw do oczyszczania będzie stanowił doskonały prezent dla bliskich.

Najlepszym wyborem będzie udanie się do odpowiedniej apteki lub skorzystanie z propozycji aptek online. Dzięki temu dobierzemy najlepszy dla swojej cery kosmetyk, bez przepłacania. Kosmetyki apteczne gwarantują najlepszy skład i bezpieczeństwo, co szczególnie ważne dla posiadaczek cer suchych i problematycznych. Dzięki wyposażeniu aptek w zestawy kosmetyczne, również tam możemy zakupić wspaniałe produkty w dobrej cenie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.