› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Ojciec usiłował zabić własne dziecko. Jest akt oskarżenia

› sąd ponad rok temu    19.12.2019
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Ojciec usiłował zabić własne dziecko. Jest akt oskarżenia

Prokuratura Okręgowa w Elblągu zakończyła śledztwo wszczęte w sprawie znęcania się nad trzymiesięcznym chłopczykiem i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 ojcu, któremu zarzucono popełnienie przestępstwa usiłowania pozbawienia życia dziecka.

Prokuratura Okręgowa w Elblągu zakończyła śledztwo wszczęte w sprawie znęcania się nad trzymiesięcznym chłopczykiem i skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 29 - letniemu mężczyźnie, któremu zarzucono popełnienie przestępstwa usiłowania pozbawienia życia własnego dziecka.

poprzez wielokrotne używanie wobec niego przemocy fizycznej skutkującej licznymi różnoczasowymi załamaniami kończyn, żuchwy, żeber, stłuczeniem okolicy nerki, czym naraził dziecko na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Sprawca zamierzonego celu zabójstwa dziecka nie osiągnął z uwagi na udzielaną pokrzywdzonemu pomoc medyczną

- informuje prokurator Iwona Piotrowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Elblągu, która podkreśla, że oskarżony działał ze szczególnym okrucieństwem z uwagi na wiek pokrzywdzonego i wynikającą z tego jego nieporadność, doznawany ból i cierpienie.

Oskarżonemu prokurator zarzucił również popełnienie przestępstwa znęcania się nad matką dziecka, znęcanie się nad posiadanym psem oraz popełnienie przestępstwa udzielania innej osobie substancji psychotropowych w postaci amfetaminy.

Za czyn z art. 148 § 2 pkt 1 kk- usiłowanie zabójstwa człowieka ze szczególnym okrucieństwem - przewidziana jest kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności

- wyjaśnia pani prokurator. 
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.