› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Olaplex – magiczna kuracja odbudowująca. Wszystko, co chciałabyś wiedzieć!

› poradnik 9 miesięcy temu    20.09.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Olaplex – magiczna kuracja odbudowująca. Wszystko, co chciałabyś wiedzieć!

W pogoni za perfekcyjną fryzurą “maltretujesz” swoje włosy zabiegami chemicznej koloryzacji, trwałej ondulacji, codzienną stylizacją na gorąco? Poszukujesz sposobów na poprawę ich kondycji? Na pewno słyszałaś o zabiegach Olaplex, które zostały okrzyknięte prawdziwą rewolucją we fryzjerstwie. Zapraszamy na lekturę poradnika, z którego dowiesz się, dla kogo jest Olaplex, jaki ma mechanizm działania i przede wszystkim jakie daje rezultaty!

Czym jest Olaplex?

O zabiegach Olaplex można było usłyszeć już wcześniej, jednak prawdziwie masowe zainteresowanie tą procedurą wywołała Kim Kardashian – ikona urody i niekwestionowana królowa ery reality shows i social media – gdy wyszło na jaw, że to właśnie jej zawdzięcza swoją spektakularną metamorfozę z brunetki w platynową blondynkę. Zmiana koloru była niezwykle drastyczna oraz szybka (wystarczył pojedynczy zabieg), a rozjaśnione włosy celebrytki wydawały się niesamowicie odżywione i zdrowe. Okazało się, że to zasługa Olaplex – preparatów o unikatowej konstrukcji odbudowującej mostki dwusiarczkowe łączące łańcuchy keratynowe stanowiące budulec włosa. Niespotykane dotąd podejście do włosów i procesów ich naprawy wywołało niebywałe rezultaty oraz zainteresowanie fryzjerów, a także zwykłych konsumentek na całym świecie.

Jak działa Olaplex?

Olaplex stworzono na bazie wynalezionego przez parę naukowców – doktora materiałoznawstwa i doktora chemii – składnika aktywnego o nazwie Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate. Opatentowana przez nich substancja ma właściwości promujące odbudowę wspomnianych już mostków dwusiarczkowych. Dzięki temu włosy stają się mocne, lśniące i sprężyste oraz wygładzone bez uczucia obciążenia, jakie mogą wywoływać tradycyjne odżywki.

Olaplex – zastosowanie

Olaplex ma zastosowanie przede wszystkim w profesjonalnych zabiegach fryzjerskich. Można go stosować samodzielnie, jako zabieg regenerujący, a także towarzysząco przy przeprowadzaniu koloryzacji, rozjaśniania lub keratynowego prostowania włosów. Kuracja składa się z trzech kroków, a do każdego przeznaczony jest oddzielny preparat. Ostatni krok – Olaplex 3 jest też polecany do domowego wykorzystania, jako odżywka podtrzymująca rezultaty procedury.  Samodzielnie można wykonać też cały trzystopniowy zabieg, kupując odpowiedni zestaw preparatów. Ich koszt jest dość wysoki, jednak duża pojemność buteleczek z kosmetykami pozwala na przeprowadzenie wielu zabiegów.

Olaplex – jak wygląda zabieg?

Standardowa procedura to wspomniane już 3 etapy.

Krok 1 – Bond Multiplier

Do pierwszego etapu kuracji wykorzystuje się preparat Olaplex no 1 – Bont Multiplier o najprostszym i najbardziej skoncentrowanym składzie. Można stosować go solo w celach regeneracyjnych lub dodać bezpośrednio do farby, rozjaśniacza czy innych stosowanych w zabiegach fryzjerskich środków w określonych proporcjach.

Krok 2 – Bond Perfector

Drugi z preparatów w kolekcji Olaplex nakładany jest na włosy po zmyciu wcześniej użytych środków wraz z produktem Bond Multiplier, jednak przed zastosowaniem szamponu. Ma on gęstszą konsystencję i więcej składników odżywczych potęgujących efekt wywołany przez Bis-Aminopropyl Diglycol Dimaleate, przez co uzupełnia działanie pierwszego produktu. Pełni rolę bogatej maski, którą należy trzymać na włosach co najmniej przez 20 minut.

Krok 3 – Hair Perfector

Olaplex no 3 ma podobny skład co preparat używany w etapie drugim. Jest silnie działającą, przedłużającą efekt zabiegu odżywką do stosowania w domu. Używany raz w tygodniu pozwala ponownie odbudować zerwane mostki dwusiarczkowe i cieszyć się zdrowymi, lśniącymi włosami. Obecność kluczowej substancji aktywnej sprawia, że może być stosowany także niezależnie od pełnej 3-stopniowej kuracji Olaplex.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.