› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Onkorejs dotarł do Elbląga

› bieżące 8 miesięcy temu    30.06.2022
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Onkorejs dotarł do Elbląga fot. Nadesłane

Do Elbląga przyszły we wtorek, a w środę wyruszyły w dalszą trasę. Mowa o Paniach doświadczonych chorobami onkologicznymi, które biorą udział w Onkorejsie. Poprzez swoją postawę pokazują, że ciężką chorobę można pokonać i nadal być aktywnym.

Trasa nr 6 tegorocznego Onkorejsu prowadzi z Krynicy Morskiej, przez Elbląg, do Braniewa. Krótko przed startem do kolejnego etapu uczestniczki Onkorejsu spotkały się przed Ratuszem Staromiejskim z wiceprezydentem miasta Michałem Missanem oraz z dziennikarzami. W spotkaniu wzięły również Panie z elbląskiego Stowarzyszenia Amazonek, które towarzyszły uczestniczkom Onkoreju do granic miasta.

- Jestem Amazonką od 20 lat. Chcemy przy okazji Onkorejsu mówić, jak ważne są badania profilaktyczne i to, aby kobiety badały, kontrolowały swoje piersi. Ważne jest, aby nie czekać aż choroba się rozwinie. Idziemy więc i edukujemy kobiety, mówimy im również, że rak to nie wyrok. Po pokonaniu choroby żyjemy normalnie, pracujemy, jesteśmy aktywne - podkreśliła Ewa Prykiel-Kulczyk koordynatorka trasy nr 6

- Bardzo mi miło, że w tak sympatycznym gronie się znajduję i cieszę się, że na Waszej trasie ponownie znalazł się Elbląg. Idziecie z ważnym przesłaniem, które ma zachęcić do badań profilaktycznych. Mam nadzieję, że dzięki Wam wiecej osób zwróci uwagę na to, jak ważna jest profilaktyka onkologiczna - mówił wiceprezydent Michał Missan.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.