› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Pasłęczanka w „Pytaniu na śniadanie”. Prezentowała perły Afrodyty

› biznes ponad rok temu    5.02.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 0 / 0%
A A A
Mariola Piłat-Skalmowska – pierwsza od lewejMariola Piłat-Skalmowska – pierwsza od lewej fot. Kadr z magazynu śnianadaniowego TVP2 „Pytanie na śniadanie”

Wczoraj, 4 lutego, w „Pytaniu na śniadanie” – polskim magazynie śniadaniowym, emitowanym od 2002 roku na antenie TVP2, wystąpiła Mariola Piłat-Skalmowska, współwłaścicielka Snails Garden – rodzinnej firmy z Krasina pod Pasłękiem, która od 15 lat promuje walory smakowe i zdrowotne ślimaków. Zaprezentowała biały kawior ze ślimaków, który był ceniony już w starożytności przez mieszkańców Rzymu, a także Egipcjan i Greków, którzy nazwali go perłami Afrodyty. Pasłęczance towarzyszyli na wizji Tamara Gonzalez Perea (znana pod pseudonimem „Macademian Girl”) oraz Robert El Gendy.

Różne źródła, m.in. Wikipedia, wskazują, że jaja ślimaka nazywają się ślimaczy kawior bądź  kawior biały, natomiast w starożytnej Grecji były już znane walory tych jajeczek, które były nazywane perłami Afrodyty.

–  informowała na wizji Mariola Piłat-Skalmowska.  

Poinformowała także o walorach odżywczych i smakowych tej stosunkowo malo jeszcze popularnej u nas potrawy:

Ślimaki są afrodyzjakami. Jakie walory? Przede wszystkim dużo wartości odżywczych, dużo białka, nienasycone kwasy tłuszczowe, sole mineralne, witaminy: A,D i E. Jeżeli chodzi o smak to jest on naturalny – związany ze środwoiskiem, w którym ślimak żyje. To smak mchu, dębu. Niektórzy kucharze mówią nawet, że jest to smak pieczonych grzybów. 

Następnie kucharz na wizji rozpoczął przygotowywanie potrawy z dodatkiem ślimaczego kawioru 

Elegancja Francja rodem spod Elbląga

– skomentował prowadzący.

W ten sposób widzowie w całej Polsce po raz kolejny usłyszeli o Elblągu, co najważniejsze - w kontekście miejsa, które warto odwiedzić także ze względów kulinarnych. Dodajmy, że Krasin jest połozony w odległości zaledwie około 20 km od naszego miasta. 

Wracając do białego kawioru. Jakie ma zastosowanie i czy warto go używać?

Kawior posiada właściwości odmładzające, głęboko nawilżające, ujędrniające i odżywcze, dlatego stał się nie tylko przysmakiem dla podniebienia, ale także głównym składnikiem kosmetyków. Pierwsze informacje na temat kawioru pojawiły się już w XII wieku, natomiast w celach pielęgnacyjnych został użyty w XIX wieku. Od tej pory zagościł na stałe w kosmetykach, stając się kwintesencją luksusu. Jeszcze niedawno osiągalny był jedynie dla najzamożniejszych, dziś jest dostępny na wyciągnięcie ręki.

 

Ogromna popularność kawioru w kosmetologii wynika z jego wyjątkowo bogatego składu i intensywnego działania. Zawarta w nim wysoka ilość cennych protein, aminokwasów, witamin, nienasyconych kwasów tłuszczowych i soli mineralnych, stanowi ekskluzywną pielęgnację skóry, która potrzebuje regeneracji, głębokiego nawilżenia, odżywienia i ochrony.

– informują państwo Skalmowscy. 

Zobaczcie występ pasłęczanki w „Pytaniu na śniadanie”

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 16

 • 13
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Elblążanka
ponad rok temu ocena: 100%  1
Brawo! W lato wpadam na Perły Afrodyty do Bistro Ślimaka :)
odpowiedz oceń komentarz 2 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.