› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Pęcherze na dłoniach. Jak sobie z nimi poradzić?

5 miesięcy temu    20.10.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Pęcherze na dłoniach. Jak sobie z nimi poradzić?

Odciski pojawia się nie tylko na stopach. Także skóra na dłoniach może sprawiać nam problem. Różnego typu zgrubienia i pęcherze powstają wtedy gdy w danym miejscu odczuwalny jest stały nacisk. Na ich powstawanie narażone są szczególnie te osoby, które pracują korzystając z siły rąk lub wykonują różnego typu prace manualne. Jednak nie tylko oni mogą doświadczyć tej przykrej dolegliwości. Pęcherze na dłoniach mogą przydarzy się każdemu. Jak sobie z nimi poradzić? Trzeba będzie odwiedzić lekarza, czy można sobie w tym problemem poradzić samemu? 

Skąd się biorą odciski na dłoniach?

Pęcherze są reakcją obronną organizmu. Powstają wtedy gdy na dany fragment skóry działa duża siła. Najczęściej pojawiają się na stopach, ale mogą też pojawić się na dłoniach. To, jak często się pojawiają zależy nie tylko od tego, czy pracujemy w trudnych warunkach lub nosiliśmy ciężary, ale również od indywidualnych cech. Są osoby, których skóra jest na tyle delikatna, że nawet tak niewinne czynności, jak pisanie długopisem powodują pęcherze. Doświadczają ich także ci, którzy często noszą różnego typu torby lub intensywnie ćwiczą na siłowni. 

Domowe sposoby na pozbycie się pęcherzy i odcisków

Walcząc z uciążliwym odciskiem warto jest zacząć od prostych sposobów. Z odciskami i niewielkimi pęcherzami powinien poradzić sobie peeling. Pomaga on w usuwaniu martwego naskórka i przywraca skórze gładkość. Można sięgnąć po drogeryjny lub apteczny produkt, czy też spróbować wykonać go samodzielnie w domu. Idealnie nadaje się do tego gruboziarnista sól lub fusy z kawy. Należy pamiętać, aby nawilżyć później skórę. 

Jednka gdy odcisk jest większy, ciężko będzie poradzić z nim sobie w ten sposób. Wtedy warto sięgnąć po maść lub preparat zawierający jedne z takich składników jak:

 • Witamina A. Odżywia ona skórę, regeneruje ją i pobudza komórki do odbudowy. Pomaga przywrócić jędrność, a naskórek staje się pod jej wpływem bardziej elastyczny. Najczęściej witamina A jest składnikiem maści. Można nią posmarować skórę nawet dosyć grubą warstwą i pozostawić ją do wchłonięcia. Zabieg ten można powtarzać wielokrotnie w razie potrzeby. 
 • Lanolina. Składnik ten jest emolientem. Oznacza to, że zatrzymuje wodę wewnątrz skóry. Także jest wykorzystywany, jako składnik różnych kremów i maści.
 • Mocznik. W jego przypadku trzeba uważać na stężenie. Gdy jest ono niewielkie i nie przekracza 10% ma działanie zmiękczające i nawilżające skórę. Odżywia ją i pomaga w odbudowie. Kosmetyki z wysokim stężeniem mocznika mają dodatkowo działanie silnie złuszczające.
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.