› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Pielęgnacja naturalna

› poradnik ponad rok temu    23.04.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Pielęgnacja naturalna

Codzienna pielęgnacja wiąże się z różnymi dylematami. Coraz częściej sięga się po produkty pozbawione sztucznych dodatków, chemii, konserwantów oraz barwników i substancji zapachowych, a tym samym zmieniają się zarówno zwyczaje zakupowe, jak i nawet pomysły, jak samodzielnie przygotować kosmetyki. Pomysłów jest dużo i niewątpliwie coraz staranniej analizujemy skład produktów, a cena przestała być już najważniejszym kryterium wyboru. Podstawowym kosmetykiem stają się oczywiście mydła naturalne. Zobacz, jakie propozycje można znaleźć w sklepach.

  1. Jak powstają mydła naturalne?
  2. Jakie mydła naturalne można znaleźć w sklepach?
  3. Mydła do zadań specjalnych
  4. Naturalne dodatki

Jak powstają mydła naturalne?

Najczęściej mydło naturalne powstają na bazie olejów, ługu, tłuszczy, wodorotlenku sodu, wody oraz oczywiście szeregu różnych dodatków. Wszystkie składniki łączy się ze sobą w temperaturze 20-30°C, a następnie pozostawia w formie, by masa stężała. Po podzieleniu na charakterystyczne kostki leżakują przez kilka tygodni, a nawet pół roku. Potem nadają się do użycia.

Najczęściej naturalne mydło będzie miało bardzo prosty skład ograniczony do 4-5 ingrediencji. Dodaje się olejki eteryczne, zioła, wosk oraz barwniki. Poza tym warto zwrócić uwagę na fakt, że kształt kostki jest dość nierówny, a rozmieszczenie w niej na przykład kolorowych dodatków też nie jest „taśmowe” i to w pewien sposób właśnie potwierdza to, że mydła są produkowane ręcznie.

Jakie mydła naturalne można znaleźć w sklepach?

Choć naturalne mydła skradły serca (i ciała) wielu osób, to jednak trzeba pamiętać, że czerpią z wieloletniej tradycji i całego dobrodziejstwa jakie przyroda skrywa w kwiatach, ziołach i innych substancjach. Warto przy tym pamiętać, że nie wszystkie mydła, które wydają się ekologiczne, bo producenci wykorzystują obowiązujący trend, faktycznie są wartościowe. Prawdziwie naturalne produkty mają bardzo dobry skład, a tym samym szereg dobroczynnych właściwości. Na przykład  mydła naturalne czarne będą świetnie oczyszczać skórę i są przede wszystkim dedykowane cerze z zaskórnikami. Produkty marsylskie działają antybakteryjnie i przeciwgrzybiczo, a także pomagają uporać się z łupieżem. Mydła Nesti Dante to jedne z najpopularniejszych naturalnych produktów. Dedykowane każdemu rodzajowi skóry świetnie radzi sobie przy łuszczycy. Znane szare mydła to rewelacyjny kosmetyk dla alergików.

Mydła do zadań specjalnych

Alergikom dedykowane są najdelikatniejsze mydła naturalne, które minimalizują używanie składników, które mogą uczulać. Sam fakt, że nie wykorzystuje się sztucznych dodatków, barwników czy konserwantów już działa dobroczynnie na skórę szczególnie narażoną na podrażnienia. Składniki naturalne doskonale natłuszczają, a z drugiej strony nie stwarzają okazji do występowania reakcji alergicznych. Poza tym działają przeciwzapalnie i przyspieszają gojenie ran. Z drugiej strony warto pamiętać, że naturalne mydło toaletowe będzie wymagać odpowiedniego przechowywania. Użyta w większości produktów gliceryna wchłania wodę, a tym samym powinno być w mydelniczce z otworami.

Naturalne dodatki

Choć baza mydeł naturalnych jest dość oczywista i pisaliśmy o niej wyżej, to właściwości, wygląd i zapach zależne są od użytych dodatków. Bez nich produkty byłyby nieatrakcyjne i nie pachniałyby przyjemnie i z pewnością nie byłyby ulubionymi kosmetykami. Dlatego właśnie, by wzbogacić skład oraz nadać całości atrakcyjnego wyglądu dodaje się różnego rodzaju składniki. Najczęściej pojawia się na przykład oliwa z oliwek lub olejki. Popularne jest również masło shea, które świetnie sprawdza się przy przesuszonej skórze. Olejek arganowy działa natomiast ujędrniająco i wygładzająco.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
    ZADOWOLONY
  • 0
    ZASKOCZONY
  • 0
    POINFORMOWANY
  • 0
    OBOJĘTNY
  • 0
    SMUTNY
  • 0
    WKURZONY
  • 0
    BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.