› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Pijany mężczyzna zabił swoją matkę

› policja 4 miesiące temu    5.05.2020
Redakcja elblag.net
komentarzy 2 ocen 0 / 0%
A A A
Pijany mężczyzna zabił swoją matkę

Do dramatycznego zdarzenia doszło w jednym z domów położonych w gminie Barczewo, gdzie zginęła 69-latka. Śledczy podejrzewają, że sprawcą tragedii najprawdopodobniej jest jej 41-letni syn, z którym kobieta mieszkała pod jednym dachem. Nietrzeźwy mężczyzna podejrzany o zabójstwo swojej matki najpierw trafił do policyjnego aresztu, a następnie do więziennej celi na okres trzech miesięcy. Za zabójstwo może mu teraz grozić kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 W ubiegły wtorek (28.04.) w godzinach wieczornych policjanci i zespól ratownictwa medycznego zostali wezwani do jednego z domów gminie Barczewo. Funkcjonariusze w mieszkaniu zastali leżącą na podłodze starszą kobietę bez oznak życia. 

Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon 69-latki. W domu znajdował się również 41-letni syn kobiety. Mężczyzna, który na co dzień mieszkał ze swoją matką, w chwili przyjazdu patrolu policji był kompletnie pijany - w jego organizmie krążyły ponad dwa promile alkoholu.

41-latek dokładnie opisał sytuację, w której znalazł leżącą na podłodze matkę. Jego wypowiedzi nie zaspokoiły dociekliwości śledczych, w związku z czym mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu po to, by po wytrzeźwieniu możliwe było jego przesłuchanie. Na miejscu zdarzenia pracował również prokurator

- czytamy w policyjnym komunikacie.

Gdy mężczyzna jechał do policyjnego aresztu, ciało kobiety zostało  przewiezione do prosektorium na sekcje zwłok. 

Już następnego dnia, okazało się, że jej śmierć nastąpiła z przyczyn nienaturalnych, co potwierdziło przypuszczenia policjantów

- informują policjanci.

Po sprawdzeniu zatrzymanego 41-latka w policyjnych systemach okazało się, że mężczyzna w przeszłości odbywał już karę pozbawienia wolności za znęcanie się nad członkami swojej najbliższej rodziny. Ostatecznie zgromadzone i zabezpieczone przez policjantów z grupy dochodzeniowo-śledczej oraz technika kryminalistyki dowody pozwoliły na sformułowanie zarzutu wobec 41-latka. Podejrzany o zabójstwo swojej matki złożył w tej sprawie obszerne wyjaśnienia.

Sąd przychylił się do prokuratorskiego wniosku i zastosował wobec podejrzanego o zabójstwo 41-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Zgodnie z obowiązującym prawem, przestępstwo zabójstwa zagrożone jest karą dożywotniego pozbawienia wolności.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 3
  BRAK SŁÓW
Komentarze (2)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ MALINA
4 miesiące temu ocena: 100%  2
To BYDLE nie człowiek.Przepraszam zwierzęta.
odpowiedz oceń komentarz 3 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Albert Pierrepoint
4 miesiące temu ocena: 100%  1
K.S. lub Obozy pracy. Kara ma być okrutna i bolesna. A nie tylko ograniczenie wolności. Ma gnida cierpieć i wyć choćby z bólu zęba i pracować za michę repety z marchwi i brukwi aż do śmierci.
odpowiedz oceń komentarz 8 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.