› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Plastyka powiek – kiedy jest potrzebna?

› zdrowie i uroda ponad rok temu    16.10.2017
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Plastyka powiek – kiedy jest potrzebna?

Osoby, borykające się z opadającymi powiekami wiedzą, jak dokuczliwa jest ta dolegliwość. Stale wyglądają na niewypoczęte, smutne i starsze. Nie pomaga nawet najlepszy makijaż. Na szczęście można poddać się odpowiednim zabiegom medycyny estetycznej, które skutecznie podnoszą opadające powieki, chociaż częściej zabieg ten wykonuje się nie ze względów estetycznych, ale medycznych, ponieważ obwisła skóra zaburza widzenie i utrudnia normalne funkcjonowanie (np. prowadzenie samochodu, czy pracę przy komputerze).

Przyczyny opadania powiek

Często zdarza się, że wraz z upływem lat zaczynają się problemy z opadaniem powiek. Związane jest to głównie z procesem starzenia się skóry. Mniej więcej już po 30. roku życia ilość włókien kolagenowych ulega zmniejszeniu, a skóra, w wyniku słabszego nawodnienia traci jędrność (równocześnie słabną również mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi). Najwcześniej sytuację tę można zaobserwować właśnie na powiekach, gdzie skóra jest najcieńsza. Proces ten można znacznie spowolnić, stosując odpowiednie kremy oraz chroniąc oczy przed szkodliwym promieniowaniem słonecznym za pomocą okularów z filtrem UV. Czasami zdarza się, że rozciąganie i wiotczenie naskórka powiek występuje u osób bardzo młodych. Może to być spowodowane złymi warunkami w miejscu pracy (np. silnym światłem jarzeniowym, czy nieodpowiednio wyregulowanym monitorem komputera), niewłaściwie dobranymi szkłami kontaktowymi lub poważnymi chorobami (np. uszkodzenie nerwu okoruchowego lub jądra nerwu w mózgu, czy zmiany nowotworowe).

Na czym polega zabieg

Kiedy dolegliwość przybiera na sile, z pomocą przychodzi plastyka powiek – co to za zabieg i kiedy się go przeprowadza? Jest to właściwie operacja plastyczna, a polega na chirurgicznym usunięciu zwiotczałej skóry i tkanki tłuszczowej z powiek i okolicy pod oczami. Może być stosowana zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. W jej wyniku uzyskuje się znaczną poprawę wyglądu całej twarzy i odmłodzenie okolic oczu. Plastyka powiek (inaczej blepharoplastyka) jest zabiegiem całkowicie bezpiecznym i bezbolesnym (wykonywanym w znieczuleniu miejscowym), a blizna pooperacyjna jest najczęściej niewidoczna.

Blepharoplastykę można przeprowadzić dopiero po dokładnym rozpoznaniu przez doświadczonego lekarza. Bardzo ważne jest położenie brwi, wygląd czoła, wielkość kości policzkowych, kształt i wypukłość oczu itp. Wykonuje się również badania ogólne oraz specjalistyczne badania okulistyczne. Aktualnie zabieg może przebiegać na dwa sposoby: klasycznie, z użyciem skalpela lub laserowo. Plastyki powiek nie przeprowadza się u osób, które chorują na nadczynność tarczycy, serce, cukrzycę, nadciśnienie lub też cierpią na niewydolność gruczołów łzowych.

Gdzie można wykonać zabieg

Blepharoplastykę można wykonać w odpowiednich, specjalistycznych klinikach, na przykład w www.tourmedica.pl. Przeprowadzają go doświadczeni specjaliści (chirurdzy plastycy, okuliści), przy znieczuleniu miejscowym. Operacja trwa około 1 godziny, jest bezbolesna i całkowicie bezpieczna. Najważniejsze, że przywraca ludziom naturalny wyraz twarzy i poprawia komfort widzenia.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.