› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Pomóż Lidii Czarneckiej pojechać na mistrzostwa Europy! Lista punktów wsparcia

› bieżące ponad rok temu    24.09.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
2 zdjęćLidia CzarneckaLidia Czarnecka fot. Marcin Mongiałło

Lidia Czarnecka (ur. 2004 r., UKS Skoczek Elbląg) chce pojechać na Mistrzostwa Europy w Szachach Szybkich i Błyskawicznych 2019 w Tallinie, które odbędą się w dniach od  4 do 8 grudnia 2019 r. Niestety jej rodziców nie stać na pokrycie wszystkich wydatków, które obejmują koszty biletów, pobytu dla Lidii, pobytu dla opiekuna oraz koszty dodatkowe. W związku z tym rodzice wpadli na pomysł prowadzenia zbiórki publicznej. Prowadzi ją Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu. Możecie pomóc w wyjeździe elblążanki na mistrzostwa za pośrednictwem wpłaty choćby niewielkiej kwoty do jednej sześciu puszek, które znajdują się w różnych punktach miasta.

Poniżej lista punktów wsparcia, w których znajdziecie opisane i opieczętowane puszki, do których możecie wpłacić pieniądze:

 • Restauracja Oliwka, ul. Wigilijna 6-7
 • Pizzeria Aduś, ul. Gdyńska 61
 • Restauracja Wiarus, ul. 1 Maja 3
 • Restauracja Tokio Sushi, ul. Giermków 19/21
 • Tamago Sushi Bar, ul. Studzienna 33-34b
 • Dana. Serwis opon osobowo-ciężarowych oraz sprzętu rolniczego, Al. Józefa Piłsudskiego 15A

Zbiórkę prowadzi Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu, ul. Związku Jaszczurczego 17, pok. 26.

Lidia Czarnecka w lutym 2019 r. skończyła 15 lat. Mimo bardzo młodego wieku ma na swoim koncie wiele sukcesów, także o randze międzynarodowej. Przypomnijmy tylko kilka jej niedawnych rewelacyjnych rezultatów. 

Na zakończonych niedawno w Bratysławie mistrzostwach Europy juniorów w szachach klasycznych (2 – 10 sierpnia 2019 r.) nie przegrała żadnej partii, jak również wygrała z mistrzynią Kontynentu z ubiegłego roku (która do czasu zakończenia turnieju nosiła tytuł mistrzni Europy w kategorii wiekowej do lat 16). Zdobyła na tych zawodach aż 158 punktów rankingowych Elo – najwięcej ze wszystkich sklasyfikowanych 96 zawodniczek w kategorii wiekowej do 16 lat. Świadczy to bezsprzecznie o niezwykłym, bardzo dużym progresie naszej szachistki. Elblążanka osiągnęła życiowy sukces. Mimo, że została rozstawiona z odległym, 56. numerem na liście startowej (na 96 zawodniczek), to wywalczyła 12. miejsce w kategorii wiekowej do lat 16 (elblążanka ma 15 lat), wygrywając kilka partii, m.in. ze starszą o rok (urodzoną w 2003) mistrzynią Europy z ubiegłego roku Kamiliją Bułatową (Rosjanka ostatecznie zajęła 8. miejsce w mistrzostwach) oraz ze starszą o rok Sarah Djidjeli, najlepszą zawodniczką Francji w grupie wiekowej do lat 16.

Na zakończonych w 1 września 2019 r. Mistrzostwach Polski Juniorów w Szachach Szybkich i Błyskawicznych 2019 w Rzeszowie Lidia wywalczyła srebrny medal w kategorii wiekowej do 16 lat. (2. miejsce na 48 startujących zawodniczek), a w szybkich musiała zadowolić się 19. miejscem (na 51 zawodniczek). To duży sukces elbląskiej zawodniczki, która w szachach szybkich przegrała zaledwie jedną partię − z Patrycją Waszczuk, aktualną mistrzynią Europy juniorów w szachach klasycznych (to Patrycja stanęła też na najwyższym stopniu podium w kategori szachów błyskawicznych). Udało jej się również pokonać zawodniczkę, z którą jak dotąd zawsze przegrywała, także walkę o medale na mistrzostwach Polski − Magdalenę Harazińską.

Lidia jest wieloletnią wolontariuszką, która swoją postawą społeczną niejednokrotnie udowodniła że potrafi zaangażować się w działania na rzecz innych, potrzebujących. Dlatego teraz MY możemy pomóc Lidce spełnić jej marzenie −wyjechać na mistrzostwa świata.

− poinformowała nas Laura Mickiewicz z Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

W jaki sposób możecie pomóc?

Można wpłacać darowizny na konto Stowarzyszenia Regionalne Centrum Wolontariatu w Elblągu,

numer konta bankowego: 92102017520000010200555425 (PKO Bank Polski).

Tytuł wpłaty: „dla Lidki"

Zbiórka jest już zarejestrowana w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji pod Nr: 2019/2941/OR. Nazwa tej zbiórki: „Pomagamy Lidce wyjechać na Mistrzostwa".

---------------------

Możecie pomóc Lidii w starcie na mistrzostwach Europy także za pośrednictwem drugiego konta bankowego:

UKS Skoczek Elbląg przy Szkole Podstawowej nr 1 w Elblągu, ul. Daszyńskiego 1, 82-300 Elbląg 

nr rachunku: PL 43203000451110000003938210

Tytuł wpłaty: „dla Lidki"

 • Lidia Czarnecka
 • Lidia Czarnecka
ilość zdjęć 2 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

 • 7
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.