› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Pościel niemowlęca - czym się kierować przy wyborze?

› poradnik 3 miesiące temu    29.06.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Pościel niemowlęca - czym się kierować przy wyborze?

Niemowlak przesypia w ciągu doby nawet do 20 godzin, zatem pościel jest czymś, co z początku towarzyszy mu niemal przez cały czas. Nie zmienia się to za bardzo do 6 miesiąca życia, kiedy czas snu dziecka skraca się do „zaledwie” 14 godzin na dobę. Dlatego warto zadbać o to, aby pościel niemowlęca była dla malucha w pełni bezpieczna i wygodna. Co to oznacza w praktyce?

Pościel z bezpiecznego materiału!

Podstawową rzeczą, jaką należy wziąć pod uwagę przy wyborze pościeli niemowlęcej to przede wszystkim materiał, z jakiej jest wykonana. Jest to szczególnie istotne, ponieważ dziecko styka się bezpośrednio z pościelą, dlatego w żadnym wypadku nie może być ona wykonana z uczulających lub drażniących i nieprzyjemnych w dotyku tkanin. Pamiętajmy, że pościel dla noworodka musi być delikatna i miękka w dotyku.

Z czego zatem powinna być wykonana pościel niemowlęca? Najlepiej, aby była ona w 100 procentach zrobiona z bawełny - w przypadku poszewek. Na rynku dostępne są bowiem również pościele niemowlęce z wypełnieniem i w takiej sytuacji także trzeba przypilnować, aby wypełnienie to było hypoalergiczne oraz w pełni bezpieczne dla zdrowia dziecka. O tym, czy tkaniny są bezpieczne, świadczą między innymi certyfikaty np. certyfikat Oeko-Text Standard 100.

Jakość wykonania pościeli

Kolejną ważną rzeczą, która nie zawsze jest brana pod uwagę, a powinna, to jakość wykonania pościeli. Niestety, ale każdy nierówny i ostry szew czy nieumiejętnie wprawiony zamek, może stać się potencjalnym zagrożeniem dla dziecka. Niemowlak może się bowiem o taką nierówność czy zamek skaleczyć. Dlatego przy wyborze pościeli należy zdecydować się na takie, które są dobrze uszyte, czyli szwy są małe i niewyczuwalne, a suwaki, które umożliwiają przebranie pościeli, są odpowiednio zabezpieczone.

Rozmiar pościeli niemowlęcej

Odpowiednio dobrany rozmiar pościeli, także jest ważny. Przede wszystkim musi ona mieścić się swobodnie w łóżeczku. Nie może być zbyt duża, ponieważ dziecko może się w nią zaplątać. Składanie za dużej pościeli na dwie części także nie jest zbyt dobrym wyjściem, ponieważ może spowodować przegrzanie się dziecka.

Dlatego też, kiedy wybieramy pościel dla niemowlaka, koniecznie zmierzmy, jakiej wielkości jest łóżeczko i w ten sposób dopasujmy rozmiar pościeli. Jeśli natomiast chcemy kupić pościel niemowlęcą na prezent, wtedy poprośmy rodziców, aby podali nam, jakie mają być jej rozmiary.

Pościel niemowlęca - wzory i kolory też się liczą!

Zdawać by się mogło, że kolory i wzory pościeli są dla niemowlaka mało ważne, lecz nie jest to prawda. Dziecko bardzo szybko uczy się otaczającego świata, w czym sprzyjają mu różnego rodzaju bodźce z otoczenia, w tym również te kolorystyczne. Warto zatem, aby pościel niemowlęca miała ciekawe wzory i kolory, co pomoże stymulować rozwój dziecka.

Obecnie do wyboru mamy naprawdę wiele wysokiej jakości produktów, które są nie tylko w pełni bezpieczne dla dziecka, ale odznaczają się także ciekawym i oryginalnym designem. Dzięki temu możemy kupić bezpieczną, wygodną i piękną pościel dla niemowlaka, w której jego sen będzie zdrowy i spokojny.

Partnerem materiału jest sklep Tiny Star - pościel niemowlęca dla Twojego dziecka.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.