› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Powrót do aktywności fizycznej po ciąży i porodzie

› poradnik 3 miesiące temu    15.07.2020
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Powrót do aktywności fizycznej po ciąży i porodzie

Gdy zostajesz mamą, wszystkie dotychczas ważne sprawy odchodzą na drugi plan. Najistotniejsze jest zaspokajanie potrzeb swojego maleństwa. I dobrze! Jest to bowiem prawidłowy instynkt po porodzie. Jednak gdy mija kilka pierwszych miesięcy i dziecko wyrobiło sobie rytm dnia lub potrafi już chwilę dłużej zająć się zabawką, mama zaczyna coraz więcej myśleć o sobie. W zdecydowanej większości przypadków pierwszą rzeczą, nad którą chcemy pracować po ciąży i porodzie, jest powrót do upragnionej wagi i sylwetki. Sama jestem mamą, więc wiem o czym mówię.

Niezależnie od tego, czy przed ciążą jedynym Twoim wysiłkiem fizycznym była aktywność podczas wykonywania domowych obowiązków, czy też kilka razy w tygodniu intensywnie ćwiczyłaś w domu lub na siłowni, podczas ciąży ciało kobiety diametralnie się zmienia i po porodzie normalnym jest, że pozostanie nam mniej lub więcej dodatkowych kilogramów, rozciągnięta skóra brzucha czy rozstępy na udach. Jeśli na nowo chcesz zyskać wymarzoną sylwetkę oraz odzyskać własne poczucie piękna, konieczny będzie powrót do aktywności fizycznej.

Jaką formę aktywności fizycznej wybrać?

Pewnie niektóre z Was pomyślą- no tak, łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. W końcu gdy zostajesz mamą, pierwszy a tym bardziej kolejny raz, możliwość ćwiczeń jest znacznie ograniczona i coraz trudniej jest wygospodarować na nie czas. Jakby mało było zajęć obowiązkowych każdej kobiety- gotowanie, pranie, sprzątanie pomiędzy opieką nad dzieckiem. Jednak chcąc wrócić do aktywności fizycznej nie musisz od razu wykupywać karnetu na siłownię lub codziennie, pomimo zmęczenia po kolejnej zerwanej nocy, udręczać się treningiem fitness puszczanym na YouTube. Już nawet krótki spacer z wózkiem może być początkiem powrotu do formy. Możesz wygospodarować również kilka chwil podczas popołudniowej drzemki dziecka, robiąc proste ćwiczenia, takie jak przysiady, rozciąganie na macie lub wykroki z hantlami. Inną alternatywą jest wieczorna przejażdżka na rowerze, gdy mąż lub ktoś z rodziny chwilę zajmie się Twoim maluszkiem.

Drabinki gimnastyczne BenchK

Drabinka gimnastyczna do ćwiczeń w domu: https://benchk.com/

No tak, sama próbowałam różnych metod. Jednak dłuższy i intensywniejszy spacer z wózkiem możliwy jest tylko podczas ładnej pogody, dziecko nareszcie zasnęło- wyciągam potrzebny sprzęt, matę, hantle, piłkę, ławkę do ćwiczeń, biorę się za robienie skłonów a tu krzyk dziecka, które zdążyło się już przespać lub wybudziło się hałasem rozkładanych akcesoriów, tyle co zdążyłaś wyprowadzić rower mąż woła z okna, że Wasze dziecko chyba ma gorączkę. I weź tu wróć do wyglądu sprzed ciąży, nie mówiąc już o lepszym samopoczuciu.

Sama zmierzyłam się z takimi problemami podczas gdy pierwszy raz zostałam mamą. Podczas drugiej ciąży wiedziałam, że muszę znaleźć jakiś inny sposób na powrót do aktywności fizycznej po połogu. Rozwiązanie w sumie przyszło samo. Przygotowując się do porodu i przeglądając stronę internetową wybranego szpitala, natknęłam się na zdjęcie sali porodowej, na której znajdował się sprzęt- drabinki gimnastyczne i liny. Opis wyjaśniał zastosowanie i funkcje sprzętu, jako pomocnego podczas porodu oraz po nim. Postanowiłam spróbować. Zakup drabinki gimnastycznej firmy BenchK okazał się strzałem w dziesiątkę!

Dokonałam go jeszcze na długo przed porodem, dzięki czemu już podczas ciąży mogłam korzystać z jego dobrodziejstw. Codzienne, delikatne rozciąganie i proste ćwiczenia przy drabince gimnastycznej pozwoliły odciążyć obolały kręgosłup i zmęczone nogi. Natomiast gdy już nasze maleństwo przyszło na świat i minął czas połogu, mogłam najpierw regenerować swoje ciało a później skutecznie pracować nad wymarzoną sylwetką bez zbędnych utrudnień.

Drabinki gimnastyczne BenchK

Ogromną zaletą drabinki gimnastycznej BenchK jest to, że zajmuje mało miejsca i idealnie wkomponowała się w aranżację mojego wcale niedużego salonu. Designerskie wykonanie oraz połączenie drewna i metalu sprawiło, że pomieszczenie zyskało wyjątkowego, nowoczesnego charakteru. No tak, to jednak nie jest najważniejszy argument przemawiający za słusznością zakupu drabinki. Najważniejszym z nich jest to, że swoje ulubione ćwiczenia mogę wykonywać o rożnych porach dniach, w każdej nadarzającej się okazji, bez ciągłego rozkładania potrzebnego sprzętu do ćwiczeń. Dzieci właśnie ucięły sobie popołudniową drzemkę? Mogę swobodnie porozciągać się na drabince. Zajęły się zabawą na dywanie? Dzięki wielofunkcyjnej drabince z akcesoriami, wśród których jest ławka do ćwiczeń, robię brzuszki, mając dzieciaki ciągle na oku. Nastał wieczór i maluchy słodko śpią? Wykonuję zestaw swoich ćwiczeń, jednocześnie oglądając ulubiony serial. Nie muszę nic rozkładać, składać, nigdzie wychodzić i szukać kogoś, kto zajmie się dziećmi.

Nie sposób pominąć jeszcze jednej mocnej strony drabinki gimnastycznej BenchK. Jest to produkt, z którego może korzystać cała rodzina oraz taki, który „rośnie” wraz z dziećmi. Nasze pociechy bowiem czerpią z nas przykład, dlatego jeśli widzą aktywnych rodziców, same będą próbować wspinania po drabince, widząc ćwiczącą mamę lub tatę. Jako produkt bezpieczny i zgodny ze wszystkimi normami, będzie służył najpierw do ćwiczeń poprzez zabawę, później zaś do rozwijania swoich sportowych pasji i aspiracji.

Powrót do aktywności fizycznej po ciąży i porodzie może nie jest najprostszy, ale najważniejsza jest regularność, samozaparcie oraz użycie odpowiednich narzędzi, dzięki którym będziemy mogły dążyć do upragnionej wagi i sylwetki, bez zaniedbań dziecka i rodziny.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.