› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Premiera książki elblążanki: „Karol Wojtyła zanim został papieżem”

› bieżące ponad rok temu    3.05.2020
Marcin Mongiałło
komentarzy 3 ocen 2 / 100%
A A A
Wioletta Piasecka i jej najnowsza książka pt.: „Karol Wojtyła zanim został papieżem”Wioletta Piasecka i jej najnowsza książka pt.: „Karol Wojtyła zanim został papieżem” fot. Marcin Mongiałło

Wioletta Piasecka to elbląska pisarka, która specjalizuje się w tworzeniu bajek i sztuk teatralnych dla dzieci. Jej książki od lat cieszą się dużą popularnością. Elblążanka znajduje się obecnie w ścisłej czołówce autorów literatury dziecięcej w Polsce. Pod koniec marca bieżącego roku ukazała się jej książka poświęcona dzieciństwu i młodości Jana Pawła II pod tytułem: „Karol Wojtyła zanim został papieżem”. Jak pewnie się domyślacie jest to książka dla dzieci.

Została pięknie wydana (twarda oprawa, piękne ilustracje) i liczy 80 stron. Taki oto opis możemy znaleźć na stronie wydawcy, którym jest Wydawnictwo Niko:

„Karol Wojtyła zanim został papieżem” to przepiękna opowieść o chłopcu, który nosił w sobie światło, dobro, pokorę i piękną duszę. Zaufał Bogu i ani śmierć bliskich, ani wojna nie odebrały mu wielkiej radości życia. Marzył, by zostać piłkarzem albo aktorem. Życie jednak przygotowało dla niego zupełnie inny scenariusz.

 

Niby wszystko o nim wiemy, ale czy na pewno? Jakie dwie rzeczy nosił zawsze przy sobie? Co za prorocze słowa koledzy napisali na drzwiach jego pokoju? Kto uratował mu życie, gdy szedł ulicami Krakowa na pewną śmierć?

 

Oto oddajemy w wasze ręce prawdziwą historię Karola Wojtyły. Doskonały tekst i ilustracje oddające w każdym szczególe klimat tamtych czasów będą atrakcją nie tylko dla dzieci, ale dla całej rodziny.

Twórczość Wioletty Piaseckiej jest doceniana w całej Polsce, o czym świadczą m.in. doskonałe wyniki sprzedaży jej książek. W październiku 2019 roku jej dzieło literackie, napisane z myślą o najmłodszych czytelnikach, pt.: „Faustynka. Opowieści patriotyczne” znalazło się na pierwszym miejscu listy bestsellerów księgarni internetowej Bonito.pl, która należy do ścisłej czołówki w naszej ojczyźnie zarówno pod względem sprzedaży (200 tysięcy klientów miesięcznie!), jak i pozytywnych ocen wystawianych przez internautów. Sylwetkę pisarki przybliżyliśmy w obszernym wywiadzie, który opublikowaliśmy kilka miesięcy temu. Zachęcamy do zapoznania się z jego treścią. 

Oprócz książki „Karol Wojtyła zanim został papieżem” w ostatnim miesiącu na rynku ukazało się kilka innych książeczek dla najmłodszych autorstwa Wioletty Piaseckiej (w serii „Bajeczki dla maluszka”), a mianowicie: „Wiewiórka”, „Jeżyk”, „Zajączek”, „Muchomorek” oraz „Na leśnej polance”.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 8

 • 5
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 1
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 2
  BRAK SŁÓW
Komentarze (3)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ EWA
ponad rok temu ocena: 0%  3
Pisarka????????
odpowiedz oceń komentarz 0 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Faustynka
ponad rok temu ocena: 0%  2
Pani pisarka tak dobra i popularna, że jej książki leżą w każdym urzędzie pocztowym w elblągu i nikt na te patriotyczne produkcyjniaki nawet nie spojrzy!!!
odpowiedz oceń komentarz 0 5
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Adam J.
ponad rok temu ocena: 0%  1
Książki Tej Pani bardzo słabe. Pisarkami były Maria Konopnicka czy Zofia Nałkowska. A Pani? Najwyżej osobą piszącą.
odpowiedz oceń komentarz 0 4
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.