› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Premiera teledysku Julii Kaczmarczyk

› bieżące ponad rok temu    24.11.2021
Marcin Mongiałło
komentarzy 1 ocen 1 / 100%
A A A
Premiera teledysku Julii Kaczmarczyk

Elblążanka, absolwentka szkoły muzycznej I i II stopnia w naszym mieście (w klasie fortepianu i rytmiki). Aktualnie studiuje w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy (kierunek: jazz i muzyka rozrywkowa, specjalność: wokalistyka jazzowa). Od dziecka śpiewa w chórze Alta Trinita, prowadzonym przez jej mamę, Elizę. Julia Kaczmarczyk, bo o niej mowa, wkrótce będzie miała swój wielki dzień. 26 listopada 2021 r. odbędzie się premiera teledysku do jej piosenki pt. "Oddycham".

Jak wspomina, utwór napisała samodzielnie (tekst i muzykę). Powstał przez przypadek:

Miało być to jedno z zadań na harmonię jazzowa, a powstał z tego cały utwór i to jeszcze z tekstem! Myslę, że to wszystko docenił jeden z moich wykładowców, Michał Szlempo i zauważył w tym wszystkim potencjał. To tak naprawdę dało mi dalszą motywację. Aranżem i produkcja zajął się właśnie Michał Szlempo.  Utwór opowiada o trudnej relacji. Ciężko mi powiedzieć coś więcej, myślę, że każdy kto usłyszy ten tekst, będzie mógł zinterpretować go samodzielnie. 

Jaka jest Julia prywatnie? Czym się zajmuje? Kiedy tylko czas jej na to pozwala stara się brać udział w różnych, wspólnych projektach. Zaczęła też tworzyć własną, autorską muzykę, zachwycać się słowem. Inspiracje czerpie z codziennego życia. Kocha sztukę, piękne rzeczy. Uwielbia poezję, książki, fotografie, film. Przede wszystkim jednak uwielbia obrazy, z którymi bardzo często się identyfikuje.

Jest w tej sztuce coś, czego nie da się pokazać słowami, to jest niesamowite, ze niektórzy ludzie potrafią to ukazać właśnie na płótnie

– zauważa młoda artystka. 

Prawdziwą inspirację są jednak dla niej ludzie, bardzo często jej bliscy. 

Czym jest dla niej muzyka?

Myślę, ze w tym wszystkim też ważne jest rozwijanie swojej kreatywności. Muzyka od zawsze stanowiła dla mnie ważny element w życiu, jednak teraz stanowi chyba ten najwazniejszy. Pochłonęła mnie bardzo, ze wzajemnością i raczej nigdy z niej nie zrezygnuję.

Jakie ma plany na przyszłość?

Ostatnio bardzo dużo się dzieje i świat pokazuje mi wiele barw, wiele możliwości. Ten rok będzie ciężki pod względem wyzwań, które zostały mi postawione, ale mnie to bardzo cieszy. W najbliższej przyszłości pragnę wydać kolejną piosenkę, w trochę dalszej – może epkę, skończyć studia i działać bardzo dużo muzycznie.

Kibicujemy.

Link do teledysku:

Julia Kaczmarczyk – Oddycham.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

 • 4
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (1)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Ceba
ponad rok temu ocena: 33%  1
Gratulacje! Czekamy!
odpowiedz oceń komentarz 1 2
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.