› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Prywatny ortopeda w Warszawie

2 miesiące temu    4.11.2022
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Prywatny ortopeda w Warszawie

Ortopeda to specjalista, który przychodzi z pomocą ludziom, gdy pojawiają się problemy z układem mięśniowo-szkieletowym. W przypadku trudności z poruszaniem się, zaburzeń postawy, wad wrodzonych lub urazów szkieletu rozsądnie będzie udać się do lekarza. Prywatny ortopeda w Warszawie pomoże zdiagnozować i rozpocząć leczenie chorób zgodnie z dokładnie określonym planem.

JAKIE DOLEGLIWOŚCI LECZY ORTOPEDA

Układ mięśniowo-szkieletowy to duża liczba elementów, z których każdy może być narażony na wpływ negatywny. Ludzki szkielet składa się z 205-208 kości, więc zakres obowiązków lekarza ortopedy jest dość szeroki i obejmuje:

 • leczenie skrzywień kręgosłupa - skoliozy, lordozy, kifozy i innych;
 • diagnostyka i terapia patologii wrodzonych - stopy końsko-szpotawej, karłowatości, niedostatecznego rozwoju kończyn;
 • eliminacja procesów deformacyjnych i zapalnych w stawach – choroba zwyrodnieniowa stawów, osteochondroza;
 • wykrywanie i leczenie nowotworów kości - torbieli, guzów;
 • pomoc w urazach kręgosłupa, kości;
 • leczenie płaskostopia.

JAK PRZEBIEGA WIZYTA U ORTOPEDY

Wizyta u ortopedy jest zalecana w przypadku problemów z układem mięśniowo-szkieletowym. Powinni odwiedzić go osoby z bólem kręgosłupa, stawów, kończyn, trudnościami z poruszaniem się. Ponadto osoby, które doznały złamań, siniaków, skręceń, muszą zostać wysłane na wizytę.

Po wstępnej wizycie pacjenta ortopeda wykonuje następujące czynności:

1) przeprowadza wizualną ocenę stanu osoby – w tym celu bada stan kręgosłupa, sprawdza ruchomość stawów, obecność odruchów;

2) zbiera dane o samopoczuciu pacjenta, bada jego dokumentację medyczną;

3) zleca badania dodatkowe w celu wyjaśnienia diagnozy - RTG, tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny, inne techniki;

4) przepisuje terapię, która pomoże przywrócić normalny stan układu mięśniowo-szkieletowego.

Aby zapewnić wysokiej jakości i kompleksowe badanie pacjentów, gabinet ortopedy powinien być wyposażony w kozetkę, negatoskop, wagę medyczną, wzrostomierz, kątomierz, szyny do mocowania kończyn. Dzięki temu zapewniony jest komfort pacjentom.

JAK PRZEBIEGA LECZENIE

Po wykonaniu wszystkich badań diagnostycznych ortopeda przepisuje plan leczenia. W zależności od ciężkości choroby może obejmować on leczenie zachowawcze lub zabieg chirurgiczny. Operacja jest dość ekstremalną techniką, która jest przepisywana w sytuacjach, gdy nie można pomóc osobie w inny sposób. W pozostałych okolicznościach stosuje się następujące metody leczenia:

 • przepisywanie leków – przeciwbólowych, leków rozluźniających mięśnie, kortykosteroidów, biostymulantów, kompleksów witaminowych i innych;
 • unieruchomienie uszkodzonych struktur za pomocą szyn, opatrunków mocujących, gipsu, trakcji;
 • instalacja protez lub urządzeń korekcyjnych;
 • techniki fizjoterapeutyczne i fizjoterapia;
 • terapia manualna w celu rehabilitacji pacjenta po urazach, przywrócenia prawidłowej sprawności uszkodzonych kości i mięśni.

Operacja to poważny zabieg, który wymaga starannego przygotowania wstępnego. Lekarz ortopeda analizuje możliwości jego przeprowadzenia. Często udajemy się do operacji w sytuacjach, gdy kompozycje są całkowicie zużyte i nie można ich przywrócić, występują nieodwracalne skrzywienia kręgosłupa lub krytyczne zmiany w strukturze kości. Chirurgia ortopedyczna często jest konsekwencją zaniedbania osoby w zakresie jej zdrowia i długotrwałego ignorowania problemów układu mięśniowo-szkieletowego.

JAK CZĘSTO NALEŻY ODWIEDZAĆ ORTOPEDĘ

Konieczne jest odwiedzenie lekarza ortopedy wprzypadku występowania bólu stawów, kości, kręgosłupa. Jednak zaleca się też coroczne badanie u tego specjalisty nawet w sytuacjach, gdy dana osoba nie ma bolesnych odczuć ze strony układu mięśniowo-szkieletowego. Niektóre patologie mogą początkowo nie przeszkadzać, chociaż ich wczesne wykrycie znacznie ułatwia leczenie.

W centrum medycznym "Twój Lekarz w Warszawie" pracują wykwalifikowani lekarze ortopedzi - https://twojlekarz-wawa.pl/category/ortopeda-i-traumatolog-warszawa/. Dokładnie badają stan pacjenta, a zastosowanie najnowszych technik terapeutycznych i sprzętu pozwala postawić jednoznaczną diagnozę. Dalsze leczenie odbywa się zgodnie z szczegółowo sformułowanym planem, specjalista regularnie doradza pacjentowi i dostosowuje terapię, jeśli to jest konieczne. Umówienie się na wizytę do lekarza jest możliwe w trybie telefonicznym, internista może również wypisać do niego skierowanie po wstępnym badaniu.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.