› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Przygotowania do świąt czas zacząć

› bieżące ponad rok temu    9.12.2014
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
4 zdjęćPrzygotowania do świąt czas zacząć fot. nadesłane

Kolorowy papier, wełna, tasiemki, guziki - tyle wystarczy, by powstały świąteczne ozdoby. Mogli się o tym przekonać uczestnicy warsztatów, które w ramach projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew" odbyły się w Tolkmicku.

W każdym domu znajdzie się wiele skarbów. Kolorowe tasiemki, guziki, papier, a nawet... jabłka mogą posłużyć do stworzenia niezapomnianych ozdób choinkowych. Jednak, aby czas spędzony na twórczej pracy dawał dużo radości potrzebne jest grono przyjaciół.

Właśnie w przyjacielskiej atmosferze upłynęło ostatnie spotkanie w ramach projektu „Bez korzeni nie ma korony drzew" realizowanego przez Stowarzyszenie Kulturalne „Viva art". Pod okiem Anny Daukszty, artysty-plastyka, powstały wyjątkowe prace nawiązujące do tradycji bożonarodzeniowych.

- Wszystkie prace zabrałyśmy do domu, by pokazać dzieciom i wnukom, jak można wykonać piękne drobiazgi z tego, co jest pod ręką, a można je znaleźć w naszych szufladach – mówią uczestniczki warsztatów.

Z pewnością znajdzie się wielu chętnych, którzy pod okiem babci lub mamy spróbują zrobić równie ciekawe świąteczne ozdoby.

- Celem naszego projektu było m.in. pokazanie, że warto korzystać z czasu, wiedzy i doświadczenia, jakim dysponują osoby starsze, łączyć rozwijanie własnych pasji z działaniem na rzecz innych – mówi Teresa Miłoszewska, koordynatorka projektu. – Z wiedzy seniorów korzystaliśmy na przykład podczas warsztatów kulinarnych. To właśnie dzięki takim spotkaniom powstał zeszyt kulinarny, który już w najbliższą środę, 10 grudnia, będzie można otrzymać w „Światowidzie". Zawiera on proste przepisy, które mogą być inspiracją przy przygotowywaniu świątecznych potraw.

Zeszyty kulinarne będzie można znaleźć przy kasie „Światowida"

 • Przygotowania do świąt czas zacząć
 • Przygotowania do świąt czas zacząć
 • Przygotowania do świąt czas zacząć
 • Przygotowania do świąt czas zacząć
ilość zdjęć 4 dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.