› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Przyjdź skręcić kwiatka z bibuły. Warsztaty plastyczne

› zapowiedzi 2 miesiące temu    4.04.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Przyjdź skręcić kwiatka z bibuły. Warsztaty plastyczne

Kręcenie kwiatów z bibuły to dawny zwyczaj ozdabiania wnętrz domów, głównie  z okazji świąt religijnych. Kwiatami z bibuły były ozdabiane palmy wielkanocne, bukiety imieninowe czy wianki na głowy dzieci. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” przypomina tę tradycję i zaprasza do udziału w warsztatach z tworzenia kwiatów z bibuły włoskiej. Zajęcia odbędą się 10 kwietnia (środa) o godz. 10:00. 

Wykonywania kwiatów z kolorowej bibuły uczyć będzie Grażyna Jaskuła, entuzjastka rękodzieła i członkini Klubu Aktywnego Seniora. 

Podczas dwugodzinnych warsztatów powstaną kwiaty z bibuły tzw. palcowe, zawijane, zaciągane i cukierkowe. Wykorzystać je będzie można do ozdobienia wielkanocnej palmy czy stroika na świąteczny stół.

– mówią organizatorzy. 

Spotkanie odbędzie się 10 kwietnia 2019 r. o godz. 10:00 w „Światowidzie”. Wstęp jest bezpłatny. Każdy zainteresowany uczestnik powinien wyposażyć się w: wycinanki, taśmę klejącą, klej introligatorski, patyczki do szaszłyków, dwie kartki w formacie A4 o różnych kolorach, krepinę włoską w kolorze zielonym oraz dwóch innych kolorach (według własnego uznania). 

Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Aktywnego Seniora, który działa w CSE „Światowid” w Elblągu dzięki projektowi „Elbląscy edukatorzy dla seniorów” współfinansowanego  w ramach Programu Unii Europejskiej Erasmus+.

Zapisy i informacje pod nr tel.: 55 611 20 59 lub adresem mailowym: dagmara.behrendt-nowicka@swiatowid.elblag.pl.
 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.