› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

„Psi detektyw” z Elbląga wyróżniona w Parlamencie

› bieżące 4 miesiące temu    4.07.2019
Grażyna Wosińska
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Iga Sozoniuk z Elbląga i Łukasz Górka odbierają podziękowania Iga Sozoniuk z Elbląga i Łukasz Górka odbierają podziękowania  fot. Agnieszka Wierzbicka / OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu

Młodsza aspirant Iga Sozoniuk,  zwana „Psi detektyw” otrzymała podziękowanie od Pawła Suskiego, przewodniczącego Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt. Uroczystość odbyła się oczywiście w Parlamencie, przy ul. Wiejskiej w Warszawie.  

Parlamentarny Zespół Przyjaciół Zwierząt zajmował się wczoraj (3.07) „Postępowaniem organów ścigania - Policji i Prokuratury, w zakresie realizacji zadań wynikających z ustawy o ochronie zwierząt”. Posiedzenie było okazją do uhonorowania „Najlepszych z najlepszych, nieugiętych i walczących zawsze wszędzie i do końca”. W ich gronie znalazła się młodsza aspirant Iga Sozoniuk, zwana „Psi detektyw” z Elbląga. Tak napisała na Facebooku o tym wydarzeniu:

dziękuję to zaszczyt być w Waszym gronie i walczyć o prawa zwierząt ramię w ramię z Wami. 

Idze  Sozoniuk towarzyszyła Agnieszka Wierzbicka, szefowa OTOZ Animals Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Elblągu, która doceniła działania „Psiego detektywa” i zgłosiła do podziękowania. 

To nie pierwszy raz panią Igę mogła poznać cała Polska. Wystąpiła ona w wielu popularnych programach m.in. w „Pytaniu na śniadanie”, dział „Gwiazdy”. Powiedziała wtedy:

Gdy podczas interwencji spotykam sprawców znęcania się nad zwierzętami często słyszę: to tylko pies. Niech się zajmie pani ludźmi, którzy potrzebują pomocy. Odpowiadam, że inni to robią, a ja chronię zwierzęta.  

Elbląska policjantka w pracy ściga tych, którzy znęcają się nad zwierzętami, nie tylko psami, ale kotami, końmi, świnkami morskimi i wieloma innymi. Zajmowała się zwierzętami, gdy była jeszcze dziewczynką. Opiekowała się krukiem ze złamanym skrzydłem w tajemnicy przed rodzicami. Ptaka trzymała w szufladzie z wywierconymi otworami, by mógł oddychać. Wszystko zakończyło się szczęśliwie.

Tutaj czytaj jak Iga Sozoniuk pomogła właścicielce yorka. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.