› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Rejsy po Morzu Śródziemnym

› poradnik 9 miesięcy temu    11.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rejsy po Morzu Śródziemnym

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Podobnie jak w ostatnich latach, także i w tym sezonie wielką popularnością cieszą się rejsy. Warto zatem już teraz pomyśleć o zarezerwowaniu jachtu, na którym spędzi się urlop z rodziną i przyjaciółmi. Godne polecenia są szczególnie rejsy po Morzu Śródziemnym.

Rejsy w basenie Morza Śródziemnego
 

Morze Śródziemne to jedna z ulubionych wakacyjnych destynacji polskich turystów. Doceniają oni przede wszystkim krótką i łatwą do zorganizowania podróż, ale także unikatowe połączenie przyrody naturalnej oraz rozwiniętej infrastruktury turystycznej.

- Wielu naszych klientów od lat wypoczywa właśnie nad Morzem Śródziemnym. Zdążyli już odwiedzić kilka państw, ale teraz szukają pewnej odmiany - informuje konsultant serwisu Rejsomat.pl. - Rejs może być tu bardzo interesującą alternatywą. Wiele osób ceni sobie walory klimatu śródziemnomorskiego, a także tamtejsze zabytki, kuchnię i różnorodne atrakcje turystyczne.

Jeżeli zwiedziło się już wszystkie kluczowe porty Morza Śródziemnego, warto pobyt w kurorcie zamienić na rejsy. Dzięki nim można połączyć zwiedzanie oraz tradycyjny wypoczynek na plaży z możliwością opanowania podstawowych umiejętności żeglarskich. Rejsy to też ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy na południe Starego Kontynentu wybierają się po raz pierwszy. Poruszając się drogą morską, oszczędza się czas i można więcej zobaczyć. Na pokładzie jachtu jest też znacznie przyjemniej niż w samochodzie czy autokarze.

Grecja, Włochy, a może Hiszpania
 

Wśród rezerwujących rejsy wymienione powyżej kraje cieszą się ogromną popularnością. Organizatorzy wychodzą naprzeciw zainteresowaniu klientów i z każdym rokiem tworzą coraz bardziej urozmaicony program rejsów. Nie ulega wątpliwości, że takie kraje jak Grecja czy Włochy mają mnóstwo do zaoferowania turystom. To tam narodziła się europejska cywilizacja, a symboli kojarzonych z tym kręgiem kulturowym nie brakuje zarówno na Półwyspie Apenińskim, jak i w Grecji.

Decydując się na rejsy w tych krajach, zyskuje się szansę zobaczenia miejsc i artefaktów kluczowych w historii Europy. Poza tym można delektować się smaczną kuchnią i wypoczynkiem na szerokich, piaszczystych plażach. Do niewątpliwych faworytów polskich turystów należą także rejsy w Hiszpanii. Na Półwyspie Iberyjskim także jest sporo do zobaczenia. Jednak wybierający się tam na wczasy przede wszystkim chwalą sobie cudowną pogodę. Klimat śródziemnomorski stwarza bowiem idealne warunki do nauki żeglowania i wypoczywania na plaży. Także wiosną czy jesienią, kiedy w Polsce niejeden akwen pokrywa warstwa lodu.

Rejsy w Chorwacji
 

Chorwacja od wielu lat należy do krajów chętnie wybieranych przez Polaków na urlop. Dynamicznie rośnie jednak liczba tych stawiających na rejsy. Zamiast spędzać większość czasu nad hotelowym basenem czy pobliskiej plaży, turyści wybierają bardziej aktywny sposób wypoczynku. Na pokładzie wynajętego jachtu i pod czujnym okiem skippera mają szansę wiele się nauczyć i przyjemnie zmęczyć podczas wykonywania różnych żeglarskich obowiązków.

Rejsy Chorwacja - sprawdź najlepsze oferty

Sama Chorwacja kusi przede wszystkim tych, którzy dopiero uczą się żeglowania. Spokojne wody i stabilna pogoda stwarzają ku temu bardzo dobre warunki. W międzyczasie do zobaczenia jest mnóstwo urokliwych portowych miejscowości. Pełno tam udogodnień dla turystów, ale jednocześnie wciąż czuć ducha odległych stuleci, głównie za sprawą unikatowej architektury. Rejsy w Chorwacji to też okazja spędzenia czasu na łonie przyrody i wśród wielu zapierających dech w piersiach krajobrazów.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.