› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Rewolucja w garderobie. Gdzie i jak najlepiej sprzedać ubrania? Jak wymienić zawartość szafy?

› poradnik 2 miesiące temu    25.08.2021
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Rewolucja w garderobie. Gdzie i jak najlepiej sprzedać ubrania? Jak wymienić zawartość szafy?

Płaszcz kupiony 2 lata temu teraz jest za mały, a spodnie kupione w ubiegłym sezonie po prostu już Ci się nie podobają? To oznacza, że czas na wymianę zawartości garderoby! Ale co zrobić z niepotrzebnymi rzeczami? Gdzie szukać nowych i używanych ubrań, żeby mieć później co na siebie włożyć? Wszystkie wątpliwości postaramy się rozwiać w niniejszym artykule.

Kupowanie ubrań online - jak to robić?

Żeby rewolucja garderoby była nie tylko koniecznością, ale też dobrą zabawą, należy przeprowadzić ją w swoim tempie i bez poczucia presji czasu. Najwygodniej jest zacząć od zakupu nowych ubrań. Właściwie, to nie tylko nowych – na portalach ogłoszeniowych można znaleźć również odzież używaną, nierzadko w idealnym stanie! Jak to zrobić? Wystarczy zacząć przeglądać ogłoszenia.

Gdzie szukać ogłoszeń?

Dobrą opcją jest zaprzyjaźnienie się z portalami ogłoszeniowymi. Można tam znaleźć wszystko, od drobnych sprzętów elektronicznych, przez usługi, po nieruchomości i motoryzację. Jest tego bardzo dużo, lecz na szczęście kategorie pomagają się odnaleźć na stronie. Przykładowo serwis Pokato.pl umożliwia wystawianie ogłoszeń zupełnie za darmo we wszystkich kategoriach i nie pobiera żadnych opłat od sprzedanych przedmiotów.

Dlaczego ubrania używane?

Po pierwsze, korzystanie z zasobów planety warto kontrolować, aby przyszłym pokoleniom żyło się lepiej. Nabycie ubrań używanych ma dobry wpływ na środowisko, ponieważ:

 • ich zakup nie powoduje już dodatkowej produkcji – raz wprowadzone do obiegu, nie zwiększają już śladu węglowego,
 • powtórne wykorzystanie pozwala kolejnej osobie cieszyć się ładnym elementem stylizacji,
 • i ograniczy ilość rzeczy, które w dobrym stanie trafiają na wysypiska śmieci.

Po drugie, jest to opłacalne dla obu stron – kupujących i sprzedających. Ci pierwsi otrzymują towar w niższej cenie, który często wygląda wciąż jak nowy. Natomiast drudzy, czyli ogłaszający się na portalu, mogą pozbyć się zalegających nienoszonych już ubrań i odzyskać część pieniędzy. Po trzecie, odzież używana ma niepowtarzalny urok  i nieraz wykonana jest z dobrych gatunkowo materiałów w porównaniu do niektórych ubrań dostępne w tanich sieciówkach. Dzięki nim można stworzyć wyjątkową  i niepowtarzalną stylizację, w której będziemy czuć się wspaniale!

Sprzedaż na portalu

Po wybraniu nowych ubrań do swojej szafy, trzeba zrobić na nie miejsce. Aby sprawnie i szybko zorganizować przestrzeń, można wystawić ubrania z poprzednich sezonów na sprzedaż. W ogłoszeniach ubrań powinny znaleźć się najważniejsze informacje:

 • typ odzieży,
 • rozmiar na metce,
 • materiał,
 • stan produktu,
 • wymiary.

Można ograniczyć się do zdjęć i podania rozmiaru, ale im więcej podanych parametrów, tym większe zainteresowanie towarem i prawdopodobieństwo szybkiej sprzedaży.

Od zera do nowej garderoby

Sprzedawanie i kupowanie ubrań na portalu ogłoszeniowym powinno być już opanowane. Jak się okazało, wymiana garderoby może odbyć się bez stresu.  Znalezione z ogłoszenia ubrania używane dostaną drugie życie, co przyniesie korzyści nie tylko kupującym i sprzedającym, ale i środowisku. Stare ubrania dostały nowe życie i uszczęśliwiają następnego nabywcę (byleby nie ostatniego), a szafa wreszcie jest zapełniona wygodnymi rzeczami w dobrym rozmiarze! Troska o wspólne dobro i planetę nie wymaga rezygnacji z efektownych i eleganckich outfitów ani z doskonałej jakości materiałów. Wystarczą małe odpowiedzialne decyzje, aby zrobić coś dobrego. Każde działanie ma znaczenie.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.