› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Rok temu wydali bezdomnym ponad 100 reklamówek z darami. Po raz 5. w Elblągu odbędzie się taka wigilia

› bieżące 2 miesiące temu    20.12.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 0 ocen 1 / 100%
A A A
Spotkanie Wigilijne dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących w Elblągu w 2018 r.Spotkanie Wigilijne dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących w Elblągu w 2018 r. fot. Marcin Mongiałło (archiwum Elblag.net)

W piątek, 20 grudnia 2019 r., o godz. 17.00 na Placu Dworcowym w Elblągu rozpocznie się Spotkanie Wigilijne dla Osób Bezdomnych i Potrzebujących. Będzie to już piąte tego typu wydarzenie  zorganizowane przez Chrześcijańską Misję Społeczną „Teen Challenge Elbląg”.

Przypomnijmy, że rok temu, 21 grudnia 2018 r., ludzie dobrego serca wydali bezdomnym, zgromadzonym przy Placu Dworcowym w Elblągu, ponad 100 reklamówek z darami. Wolontariusze z „Teen Challenge Elbląg”, przy wsparciu ludzi dobrej woli (m.in. związanych z Technikum Gastronomicznym oraz I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu, którzy podarowali potrawy świąteczne), zorganizowali natomiast wigilię dla wszystkich potrzebujących. W tym roku będzie podobnie, choć skala będzie prawdopodobnie jeszcze większa!

Na pierwszej wigilii pod gołym niebem (w 2014 r.) było zaledwie kilka osób. Dziś przychodzi ich wiele. Z upływem czasu do naszej inicjatywy przyłączyły się szkoły, kluby, osoby prywatne, które wspierają nasze działania, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. W programie m.in. dzielenie się Słowem Bożym, wspólne granie i kolędowanie,  ciepłe potrawy, rozmowy, życzenia, modlitwa,prezenty oraz wydanie ciepłej odzieży i obuwia

- poinformował nas Piotr Grzeszczuk z Chrześcijańskiej Misji Społecznej „Teen Challenge Elbląg”

W tym roku współorganizatorem wigilii jest Zbór Chrystusa Zbawiciela we Fromborku. Do inicjatywy przyłączyli się wolontariusze z Zespołu Szkół Gospodarczych w ElbląguI Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu, jak również Restauracja „Duchówka” w Elblągu oraz Iwona Nowik i Jolanta Marcinkiewicz z ludźmi dobrego serca.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.