› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

Rozpoczęły się zapisy na Bieg Mikołajkowy w Elblągu

› sport 9 miesięcy temu    15.11.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Bieg Mikołajkowy w Elblągu (zdjęcie archiwalne)Bieg Mikołajkowy w Elblągu (zdjęcie archiwalne) fot. nadesłana

Bieg Mikołajkowy odbędzie się w tym roku w Elblągu 9 grudnia. Jak co roku będzie połączony z akcją charytatywną. Tym razem organizatorzy, czyli Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni i Hospicjum Elbląskie, chcą pomóc dwójce małych chorych dzieci. Zapisy na bieg właśnie się rozpoczęły.

Od kilku lat Bieg Mikołajkowy w Elblągu połączony jest z akcją charytatywną. Biegacze pomagali już m.in. schronisku dla zwierząt, Sarze, która ucierpiała w wypadku samochodowym, tym razem chcą pomóc dwójce małych chłopców, którzy wymagają kosztownej rehabilitacji.

2,5-letni Ignaś urodził się z porażeniem mózgowym, nie potrafi siedzieć ani chodzić. Z kolei Wiktor przyszedł na świat jako wcześniak, w 27. tygodni ciąży, ma rzadką genetyczną chorobę. Obaj chłopcy wymagają kosztownej rehabilitacji tą samą metodą. Wspieramy te dzieci i ich rodziców, są podopiecznymi naszego domowego hospicjum – mówi Anna Podhorodecka z Hospicjum Elbląskiego im. dr Aleksandry Gabrysiak.

W pomoc chłopcom zaangażowało się Stowarzyszenie Krzewienia Sportu EL Aktywni, które tegoroczny Bieg Mikołajkowy zadedykowało właśnie Ignasiowi i Wiktorowi. Zawody odbędą się 9 grudnia o godz. 11. Uczestniczy przebiegną wolnym tempem dystans około 7 kilometrów po mieście ze startem i metą na polanie w Bażantarni. Odbędzie się także Mały Bieg Mikołajkowy dla dzieci na polanie. Dystans w zależności od wieku zgłoszonych uczestników.

Zapraszamy wszystkich, którzy lubią się ruszać, do udziału w Biegu Mikołajkowym. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkową mikołajkową czapeczkę, na mecie będzie czekał ciepły posiłek i gorąca herbata. Odbędzie się też licytacja przedmiotów, z której dochód, podobnie jak wpisowe, przeznaczymy na pomoc chłopcom. Przygotujemy także atrakcje dla najmłodszych, gdy ich rodzice pobiegną w trasę. A całość zakończy wspólne ognisko

– mówi Łukasz Piśkiewicz, prezes SKS EL Aktywni.

Minimalne wpisowe w Biegu Mikołajów to 10 zł, udział w Małym Biegu Mikołajów jest bezpłatny. Cały dochód z wpisowego zostanie przeznaczony na pomoc Ignasiowi i Wiktorowi.

Zapisy na bieg prowadzone są przez stronę https://elektronicznezapisy.pl/event/3246/strona.html

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.