› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Rusza IV Letnia Akademia Aikido

› bieżące ponad rok temu    3.07.2012
Agnieszka Światkowska
komentarzy 6 ocen 3 / 100%
A A A
Rusza IV Letnia Akademia Aikido fot. Konrad Kosacz

9 lipca rozpocznie się w Elblągu IV Letnia Akademia Aikido, czyli intensywny fizyczny i duchowy trening prowadzący do perfekcji ludzkiego charakteru. Zajęcia będą odbywać się trzy razy w tygodniu w dwóch grupach wiekowych: dzieci (od 7 lat) oraz dorośli i młodzież, w małej sali gimnastycznej Zespołu Szkół Techniczno-Informatycznych przy ulicy Rycerskiej 2. Treningi poprowadzi doświadczony instruktor Marek Nitkiewicz (2 dan). I najważniejsze: Zajęcia są dla każdego i co ważne, całkowicie bezpłatne! Wystarczy zabrać ze sobą spodnie dresowe, koszulkę i klapki.

Japońska sztuka walki, aikido, jest rozległym systemem technik rzutów, dźwigni na stawy, uderzeń i unieruchomień, w połączeniu z treningiem tradycyjnymi japońskimi rodzajami broni jak miecz, kij i nóż. Aikido stworzone zostało przez Morihei Ueshibę (zwanego o-senseiem) na początku dwudziestego wieku na podstawie jego własnych intensywnych studiów różnych systemów sztuk wojennych z użyciem i bez użycia broni. Ueshiba wyobrażał sobie Aikido nie tylko jako środek do zwyciężania wroga, ale także jako środek promowania pozytywnego charakteru idealnego wojownika i drogę do samodoskonalenia. Aikido to shugyo: intensywny fizyczny i duchowy trening prowadzący do perfekcji ludzkiego charakteru i osiągnięcia prawdziwej mądrości. 
 
Aikido mogą ćwiczyć wszyscy bez względu na wiek płeć czy tężyznę fizyczną. Ponieważ do obrony używa się energii przeciwnika, siła mięśni ma tu drugorzędne znaczenie. Aikido uczy pokonywania przeciwnika bez walki. Jest skuteczne, ale jego skuteczność nie polega na skrzywdzeniu przeciwnika, ale na uświadomieniu mu, że walka nie ma sensu. Ulubionym powiedzeniem o-senseia było „Masakatsu agatsu” czyli: „Prawdziwe zwycięstwo to zwycięstwo nad sobą”. Zajęcia aikido poprawiają także kontakt z własnym ciałem i koordynację, rozluźniają, wzmacniają pewność siebie, uczą prawidłowego oddychania oraz dyscypliny. Na treningach z dziećmi oprócz technik aikido pojawia się dużo ćwiczeń ogólnorozwojowych, gier i zabaw.
 
Pierwszy trening rozpocznie się 9 lipca o godzinie 16.00 (dzieci) i o 17.30 (dorośli i młodzież). Kolejne zajęcia odbywać się będą przez dwa tygodnie w poniedziałki, środy i piątki.  Wystarczy zabrać spodnie dresowe, koszulkę i klapki.
 
Zgłoszenia i dodatkowe informacje:
tel. 602 276 755 nitmar1@wp.pl
tel. 692 328 106 echlebus@wp.pl
 
dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (6)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarz› pokaż według najstarszych
~ Blue_Marine
ponad rok temu 6
A dwa... no włączcie ten filmik :))
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Blue_Marine
ponad rok temu 5
http://www.youtube.com/watch?v... - pokazówka dla wszystkich zainteresowanych. Aikido to wg. mnie najpiękniejsza sztuka walki. Raz że stworzona z myślą wyłącznie o obronie i na takiej mechanice jest oparta. Aikido nie pozwala na ataki jedynie na obronę to przeciwnik zawsze wykonuje pierwszy ruch - oczywiście wg. wszystkich agresywnych (nie do końca rozwiniętych) osób to jest słabość tej sztuki. Ale w tym wszystkim drzemie, głęboko piękny duch rozwoju, dyscypliny i samokontroli. W aikido nie chodzi o przemoc czy obronę bo ktoś mnie bije. Ta sztuka kształtuje w człowieku siłę woli, pozwala zdyscyplinować ciało (i to bardzo) oraz umysł (o wiele bardziej niż inne agresywne sztuki). Pomijając to że jest to o niebo lepsze niż ślęczenie przed komputerem - bo akurat sztuka siedzenia przed komputerem zabija ludzi (strasznie niezdrowy tryb życia) :))) I kończąc moje epickie zawodzenie - wiele bym dał za to żeby w moich czasach, za młodu ktoś mnie na te zajęcia zapisał....
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ mama_monia
ponad rok temu 4
od jakiego wieku można zapisać dziecko ?
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ Rodzina 38
ponad rok temu 3
moich dwóch synów korzysta z takich rewelacji i jest bardzo zadowolonych, zreszta ich mama także
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ krecik
ponad rok temu 2
hehe, a kto nie chciałby być jak jak steven seagal
odpowiedz oceń komentarz 0 0
wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
~ beck
ponad rok temu 1
tylko segal tłukł gości :)
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.