Sandra Kruk wróci do Polski ze złotym medalem!

› sport ponad rok temu    25.05.2019
Marcin Mongiałło
komentarzy 2 ocen 1 / 100%
Sandra KrukSandra Kruk fot. arch. prywatne

Urodzona w Elblągu Sandra Kruk (Niezrzeszona, OZB Warmińsko-Mazurski) w rozegranej dzisiaj (25 maja) finałowej walce 50. edycji turnieju bokserskiego Grand Prix w Usti nad Łabą w Czechach pokonała Białorusinkę Helinę Brujewicz i zdobyła złoty medal w kategorii do 57 kilogramów.

Na drodze do finału wicemistrzyni świata z 2012 roku wygrała z Austriaczką Deshire Kurtaj, Czeszką Nicolą Spacilovą. W półfinale zmierzyła się z Brazylijką Jucielen Romeu, która również pokonała (na punkty).

Trzecie miejsce w tej samej kategorii wagowej (57 kg) zdobyła Kinga Szalchcic. W kategorii 51 kg brązowy medal zdobyła Natalia Rok, która z powodu kontuzji ręki nie wyszła na ring w sobotnim pojedynku finałowym, który miała stoczyć z wicemistrzynią Europy Turczynką Busenaz Cakiroglu, tym samym przegrywając tę walkę walkowerem.

W tym roku po raz pierwszy po długiej przerwie Czesi zorganizowali zawody dla kobiet w 8 kategoriach wagowych (48, 51, 57, 60, 64, 69, 75, 81kg). Wzięła w nich udział licząca siedem zawodniczek kobieca kadra polskich pięściarek, która przygotowywala się do turnieju na zgrupowaniu w Wałbrzychu. W składzie znalazły się Sandra Drabik (Kick-Boxing Kielce, kat 51 kg), Natalia Rok (LKS Myszków kat. 51 kg), Sandra Kruk (Niezrzeszona, OZB Warmińsko-Mazurski, kat. 57 kg) Kinga Szlachcic (SKF Boksing Zielona Góra, 57 kg), Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń, kat. 60 kg), Karolina Koszewska (Legia FC Warszawa kat. 69 kg), Elżbieta Wójcik (KSW Róża Karlino, kat. 75 kg).