› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Sąpy, gm. Młynary. Ewa Nisiewicz Najlepsza z najlepszych

› bieżące 9 miesięcy temu    9.04.2018
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sąpy, gm. Młynary. Ewa Nisiewicz Najlepsza z najlepszych  fot. nadesłane

Już po raz 15. Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego wyróżnił osoby i firmy, promujące nasz region w kraju i za granicą. Wśród zdobywców Laurów „Najlepszym z Najlepszych” 2018 jest także Ewa Nisiewicz (Sąpy, gm. Młynary) – prezes Fundacji Teraz My, laureatka XVII Ogólnopolskiego Konkursu „Sposób na Sukces”. Chcesz poznać dwóch innych naszych laureatów kliknij tutaj i tutaj.

W lipcu ubiegłego roku  Ewa Nisiewicz doceniono za „Zwiększenie atrakcyjności turystycznej wsi Sąpy poprzez założenie wioski tematycznej „Babia Dolina”, Zagrody „Ziołowy Dzbanek” oraz stworzenie Chaty Zielarskiej i Wiaty Gancarskiej” zrealizowane przez Fundację „Teraz My” w Sąpach. Był to XVII Konkurs „Sposób na Sukces”. Teraz  pani Ewa zdobyła Laur „Najlepszym z Najlepszych”.

Fundacja „Teraz My” działa w Sąpach (gmina Młynary) już ponad siedem lat. Głównymi celami organizacji jest: wyrównanie szans dzieci i młodzieży z terenów wiejskich, wspieranie rozwoju lokalnego i regionalnego, pobudzanie aktywności społecznej. Fundacja uczyniła z Sąpów wieś atrakcyjną turystycznie, do której na rozmaitego typu zajęcia i warsztaty przyjeżdżają goście z zewnątrz.

Oto atrakcje stworzone przez Ewę Misiewicz, prezes Fundacji "Teraz my":
Chata zielarska
 to jedyne takie miejsce na Warmii i Mazurach. Zrodziło się z miłości do natury i jest pokłonem dla ziół, zapomnianych we współczesnym świecie. W zaciszu tej jedynej chaty, gdzie w oknach wiszą pęki ziół z pobliskich pól,  można zgłębić tajniki zielarskiego kunsztu, zapoznać się z ziołowym horoskopem …, posmakować ziołowych fajerczaków … 
Ogród ziołowy
Na wzgórzu jest umiejscowiony ogród ziołowy, w którym znajduje się około 30 gatunków ziół. To tu możemy poznać i popróbować ziół przyprawowych takich jak cząber, majeranek, czarnuszka, ale też pozyskać surowiec zielarski z malwy czarnej, prawoślazu lekarskiego czy innych ziół. W okresie wiosenno-jesiennym ogród żyje swoim naturalnym rytmem, ekspansją kolorów i zapachów, którym trudno się oprzeć. 
ZOO
Dla  lubiących zwierzęta w zoo czekają milusie świnki wietnamki i włochate świnki węgierki. Za ogrodzenia zerka na nas Tofik i Różyczka – nasze kózki miniaturki. To tu spotkamy kucyka, kaczki pekinki i króliczki
Wiata garncarska 
to miejsce przepełnione glinianymi dzbanami, misami, kubeczkami. Przy kołach garncarskich można wyczarować z bezkształtnej masy gliny własne cudeńka, które potem zostaną wypalane  w piecu garncarskim. Przy stołach można spróbować swoich sił w tworzeniu własnej, niepowtarzalnej ceramiki. 

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.