› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Seniora Victoria – tu każdy senior znajdzie namiastkę domu

› bieżące ponad rok temu    12.12.2014
Paweł Makowski
komentarzy 0 ocen 10 / 100%
A A A
Seniora Victoria – tu każdy senior znajdzie namiastkę domu fot. www.pixabay.com

Kiedy na początku listopada rozmawialiśmy z księdzem Wojciechem Borowskim, dyrektorem elbląskiego Caritas, w trakcie rozmowy poruszony został temat domu dla seniora, który miałby powstać przy ul. Wiejskiej 5. Dwa dni temu odbyło się uroczyste otwarcie wspomnianej placówki, którą nazwano Seniora Victoria.

Cytując wypowiedź księdza Wojciecha Borowskiego, dyrektora elbląskiego Caritas, z listopada bieżącego roku, w budynku przy ul. Wiejskiej 5 powstać miało "coś w rodzaju Klubu Seniora z możliwością odbycia rehabilitacji".
Planowane otwarcie obiektu trochę wydłużyło się w czasie, ale w końcu dwa dni temu udało się. W nowo powstałym miejscu seniorzy będą mogli rozwijać swoje zainteresowania, doskonalić umiejętności, a w razie potrzeby skorzystać z usług fizloterapeuty.

Wszystko to stanie się możliwe dzięki wpłaceniu symbolicznej złotówki, datku na rzecz elbląskiego Caritas. Remont budynku, w którym powstała Seniora Victoria, umożliwiło wsparcie niemieckiej fundacji katolickiej "Renovabis", która przenaczyła na ten cel kwotę ponad 100 tys. euro.

Ksiądz Wojciech Borowski wyjawił, że pomysł powstania domu dla seniorów zrodził się już w 2005 roku, gdy duchowny objął funkcję dyrektora Caritasu. Początkowo miało to być miejsce dla osób, cierpiących na stwardnienie rozsiane, ale szybko przekonano się, że potrzeba miejsca, w którym wszystkie osoby w podeszłym wieku mogłyby się spotkać, porozmawiać, spędzić czas razem, a nie siedzieć samotnie w czterech ścianach swojego domu.

Dom Seniora Victoria otwarty jest pięć dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 15:00. Pierwsi seniorzy przychodzą tam w celu zapoznania się z miejscem jako takim. Interesuje ich to, co placówka ma do zaoferowania.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.