› poradnik |
ponad rok temu
27.03.2019 Informacja prasowa komentarzy 0 ocen 1 / 100% |
A A A |
Wraz z wiekiem pogarsza się ostrość widzenia. Wada wzroku może pojawić się wtedy nawet u tych osób, które wcześniej zawsze widziały prawidłowo. Najczęściej występującym problemem jest pogorszenie ostrości widzenia z bliska, jednak niekiedy towarzyszy mu również gorsze widzenie w oddali. Aby poprawić ostrość widzenia, można sięgnąć po soczewki kontaktowe. Dowiedz się więcej na ich temat.
1. Czym są soczewki kontaktowe progresywne?
2. Soczewki progresywne asferyczne
3. Soczewki progresywne koncentryczne
4. Soczewki progresywne dwuogniskowe
Soczewki kontaktowe progresywne są przeznaczane dla osób, które chcą poprawić widzenie z bliska i z daleka. Dzięki nim można uniknąć noszenia okularów, nawet gdy wada wzroku jest skomplikowana. W Twoje soczewki znajdzie się 3 popularne typy soczewek kontaktowych progresywnych. Dowiedz się, czym charakteryzuje się każdy z nich.
Soczewki kontaktowe progresywne mają różne obszary, które posiadają odmienną moc skupiającą. Kontakty tego typu mają więcej niż jedno ognisko, dzięki czemu umożliwiają prawidłowe widzenie zarówno z bliska, jak i z daleka. Ich użycie jest możliwe u osób, które dotychczas mogły nosić wyłącznie okulary.
Asferyczne soczewki kontaktowe w twoje soczewki umożliwiają widzenie z bliska poprzez środek szkła, a z daleka poprzez zewnętrzną część soczewki. Obie sfery są ze sobą płynnie połączone, a wzrok dość szybko przyzwyczają się do patrzenia prosto przed siebie w przypadku krótkich odległości i w bok, gdy odległości są dłuższe.
W twoje soczewki dostępne są kontakty progresywne koncentryczne. Kręgi z ogniskową do widzenia z daleka i bliska są umieszczane naprzemiennie, dlatego oko widzi jednocześnie dwa obrazy. Narząd uczy się wybierać tę ogniskową, która jest mu potrzebna w danej chwili, dlatego ostrość widzenia jest prawidłowa przez cały czas. Może to wydawać się dziwne, jednak prawidłowe widzenie przez podwójną soczewkę jest możliwe.
Wybierając progresywne soczewki kontaktowe, można postawić na typ dwuogniskowy. Górna część jest przeznaczona do widzenia z daleka, a dolna - do widzenia z bliska. Strefy przechodzą w siebie stopniowo, dzięki czemu zmiana w obrazie jest dla użytkownika niezauważalna. Dodatkowo strefy są rozmieszczone w sposób, który ułatwia przyzwyczajenie się do dwóch ogniskowych, gdyż większość osób spuszcza wzrok, gdy chce coś przeczytać lub zobaczyć z bliska.
Komentarze
(0)
Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin). |
bądź pierwszy! |
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013. |