› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Sposoby na piękną opaleniznę zimą

› poradnik 5 miesięcy temu    2.12.2019
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sposoby na piękną opaleniznę zimą

Skóra muśnięta słońcem przez wiele kobiet uważana jest za bardzo atrakcyjną. Zimą, gdy nie ma warunków, aby naturalnie opalać się na świeżym powietrzu, można skorzystać z kosmetyków brązujących, takich jak samoopalacze.

Samoopalacz to bezpieczny i szybki sposób, aby uzyskać złotą opaleniznę. Należy jednak pamiętać, że jest to kosmetyk, który trzeba aplikować bardzo dokładnie, aby na skórze nie powstały nieestetyczne zacieki, a opalenizna na każdym fragmencie ciała rozłożyła się równomiernie.

Jak działa samoopalacz?

Samoopalacz to środek kosmetyczny, dostępny najczęściej w formie kremu, pianki bądź mgiełki, który nałożony na skórę, nadaje jej brązowego odcienia. Kosmetyk jest całkowicie bezpieczny dla skóry, ponieważ uzyskanie jej ciemniejszego odcienia nie wymaga naświetlania promieniami UV. Co więcej, samoopalacz przyciemnia karnację jedynie na jakiś czas. Produkt zmywa się całkowicie ze skóry zwykle kilka dni po aplikacji. W domowych warunkach można również zastosować nieco delikatniejszy w działaniu krem brązujący, który minimalnie przyciemnia skórę, a efekt skóry muśniętej słońcem jest widoczny dopiero po regularnym stosowaniu przez dłuższy czas.

Jak usunąć plamy po samoopalaczu? 

Nieumiejętna bądź niedokładna aplikacja samoopalacza może pozostawić na skórze nieestetyczne plamy. Świetnym sposobem, aby się ich pozbyć, jest rękawica Glov, dzięki której używanie kosmetyków brązujących będzie bezproblemowe i co najważniejsze bardziej efektywne. Po nałożeniu samoopalacza na skórę, gdy pojawią się na niej niechciane zacieki lub opalenizna nie rozłoży się równomiernie, wszelkie nieprawidłowości można łatwo usunąć rękawiczką. Wystarczy nawilżyć ją wodą, np. z dodatkiem ulubionego żelu myjącego, a następnie kolistymi ruchami pocierać o skórę. Rękawica do usuwania plam po samoopalaczu została wykonana z włókien bambusowych i jest to produkt wegański, ponieważ nie zawiera w sobie odzwierzęcych materiałów, ani nie była testowana na zwierzętach. Jest całkowicie bezpieczna dla skóry. Idealnie wyrównuje naskórek, nie powodując przy tym bolesnych podrażnień czy nieestetycznych zaczerwienień. 

Aplikacja samoopalacza – o czym trzeba pamiętać? 

Przed nałożeniem kosmetyku warto przygotować odpowiednio skórę, czyli wykonać peeling, który ją idealnie wygładzi. Samoopalacz najlepiej zacząć aplikować od nóg, a następnie pokryć preparatem brzuch, ręce i twarz. Podczas aplikacji bardzo ważne jest, aby produkt nanieść równomiernie, dokładnie wcierając go w skórę kolistymi ruchami. Nie należy pozostawiać nierozprowadzonego kosmetyku na dłużej w jednym miejscu, ponieważ tym sposobem łatwo doprowadzić do powstania nieestetycznych zacieków. Podczas nakładania preparatu brązującego należy zwrócić szczególną uwagę na takie miejsca jak: łokcie, okolice palców stóp, kostki, zgięcia kolan, pachy. Kosmetyk w tych miejscach trzeba nakładać ze szczególną starannością. Po zastosowaniu samoopalacza należy również pamiętać o tym, aby bardzo dokładnie umyć ręce.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.