› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY
A1 _ MAZURY DUZY

galeria zdjęć

wszystkie ›

Sposoby na suchość pochwy w czasie stosunku

› bieżące 4 miesiące temu    30.04.2021
Redakcja elblag.net
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Sposoby na suchość pochwy w czasie stosunku

Suchość pochwy w czasie stosunków seksualnych może występować z różnych przyczyn: schorzeń pochwy, stresu i przemęczenia, zaburzeń w zakresie nawilżenia pochwy, braku ochoty na uprawianie seksu. Dolegliwość ta może uprzykrzać nie tylko życie seksualne. Pieczenie w pochwie, które jest samo w sobie niezbyt przyjemne, w czasie stosunków jest nie do wytrzymania. Co można zrobić celem pozbycia się suchości w pochwie?

Jakie mogą być przyczyny suchości w pochwie w czasie stosunków? 

Najczęściej występująca przyczyna suchości w pochwie to brak gotowości do aktywności seksualnej. Możemy po prostu nie kochać i nie pożądać swojego partnera, posiadamy utkwione głęboko w psychice lęki i zahamowania, jesteśmy zestresowane i przemęczone, nie doszłyśmy do siebie po przebytym porodzie. 

Niemniej jednak, suchość pochwy wystąpić może również, kiedy bardzo pożądamy swojego partnera. Wówczas przyczynę stanowić może zbyt niski poziom estrogenów (na przykład po menopauzie albo w jej trakcie), zażywanie wybranych leków farmakologicznych (antyhistaminowych, na nietrzymanie moczu, na mięśniaki w macicy, czy też antybiotyki), infekcje pochwy albo niewłaściwie wybrana hormonalna antykoncepcja. 

Metody na pozbycie się suchości w pochwie w czasie stosunków 

  • lubrykanty - doraźnie może pomóc zastosowanie lubrykantów, czyli środków nawilżających pochwę i jej przedsionek, zwiększają one także poślizg w czasie stosunków i stanowią ochronę dla ścianek pochwy przed podrażnieniami. Niektóre spośród nich zawierają również składniki o działaniu przeciwgrzybiczym albo antybakteryjnym, zapobiegają zatem ewentualnemu pojawieniu się infekcji w obrębie kobiecej pochwy, 
  • zmiana antykoncepcji hormonalnej - dosyć często występującą przyczyną suchości w pochwie w czasie kontaktów seksualnych, są nieodpowiednio dobrane hormonalne środki antykoncepcyjne. Jednym spośród sposobów na złagodzenie występujących symptomów, będzie udanie się do swojego ginekologa i poproszenie go o zmianę pigułek na zupełnie inne. Obecnie na rynku, dostępne są nawet tabletki antykoncepcyjne dostosowane do naturalnego cyklu kobiecego, co zdecydowanie zmniejsza odczuwane efekty uboczne. Innym wyjściem będzie po prostu zrezygnowanie zupełne z doustnej antykoncepcji hormonalnej i zastosowanie mechanicznych metod (inaczej barierowych), takich jak środki plemnikobójcze, kapturek naszyjkowy czy też po prostu prezerwatywy),
  • zmiana zażywanych środków farmakologicznych - przyczynę suchości odczuwanej w pochwie w czasie seksu, mogą stanowić również wybrane środki lecznicze, jak na przykład antydepresanty, leki przeciwalergiczne, na nadciśnienie tętnicze czy też na chorobę wrzodową. Skutecznym zatem sposobem w takim przypadku, może być zatem wprowadzenie zmian w zakresie przyjmowanych środków na zupełnie inne (oczywiście za pozwoleniem lekarza). Czasami jednakże odnalezienie równie skutecznych zamienników nie jest w ogóle możliwe - wtedy to trzeba będzie się ograniczyć do doraźnych metod na radzenie sobie z suchością w pochwie.

Leki na suchość pochwy odczuwaną w czasie stosunków seksualnych 

Doskonałe rezultaty dają kuracje za pomocą preparatów poprawiających nawilżenie w pochwie. Są to dopochwowe tabletki, żele, kremy i globulki, które można stosować na co dzień, nie zaś wyłącznie przed odbyciem stosunku seksualnego.

  • tabletki i globulki dopochwowe - można je nabyć bez okazywania recepty. Zawierają między innymi kwas hialuronowy wykazujący działanie nawilżające, 
  • kremy i żele dopochwowe - należy je aplikować 2-3 razy w tygodniu, a kiedy dojdzie już do poprawy, dla utrzymania rezultatów można stosować je 1 raz w tygodniu. Zapewnią uczucie nawilżenia nie tylko w sposób doraźny przed zaplanowanym stosunkiem seksualnym, ale przez cały czas.

W wypadku pań, które przeszły już menopauzę i uskarżają się na suchość w pochwie, możliwie jest zastosowanie kremów i globulek z dodatkiem działającego miejscowo estrogenu. Hormon ten może zapobiegać zanikom błony śluzowej w pochwie, poprawia także nawilżenie i elastyczność jej ścianek. Tego typu preparaty dostępne są jednakże tylko za okazaniem recepty. 

Źródło informacji na stronie  https://www.aptekakamagra.pl/

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.