› OGŁOSZENIA
› FIRMY
› ARTYKUŁY

Spotkanie z Dominiką Lewicką-Klucznik

› zapowiedzi 9 miesięcy temu    5.09.2018
Informacja prasowa
komentarzy 0 ocen 0 / 0%
A A A
Spotkanie z Dominiką Lewicką-Klucznik fot. nadesłana

Dominika Lewicka-Klucznik to uznana i nagradzana poetka, redaktorka książek, animatorka kulturalna, autorka i realizatorka wielu projektów literackich, prezeska Stowarzyszenia Alternatywni, za sprawą którego Elbląg zamienia się we wrześniu w literacką stolicę Polski. Zanim jednak Festiwal opanuje miasto, zapraszamy na spotkanie z Dominiką do Biblioteki Elbląskiej, które odbędzie się w środę, 12 września, o godz. 18.00 w Sali „U św. Ducha”. Wstęp wolny.

Dlaczego w środowy, wrześniowy wieczór zapraszamy cię na rozmowę o poezji? Jest ku temu kilka powodów. Po pierwsze, opadające z drzew liście nastrajają bardzo poetycko nie tylko amatorów poezji, ale również wszystkich tych, którzy podchodzą do rzeczywistości refleksyjnie i uważnie. Po drugie, chcemy ci pokazać, że poezja może być pisana o prawdziwym życiu, bez patosu, bez nadmiaru emocjonalności. Poezja może być wiarygodną, piękną i wciągającą opowieścią - nie mniej frapującą niż proza. Tylko trzeba znaleźć pewien klucz. Będziemy go razem szukać. Po trzecie, chcemy cię zapoznać z twórczością kogoś, o kim jeszcze nieraz usłyszysz.

O wielu aspektach swojego życia i twórczości opowie Dominika Lewicka-Klucznik.

Porozmawiamy z nią o poezji i o tym, dlaczego nie warto się jej bać. Razem przekroczymy granicę wiersza i utworu prozatorskiego, emocji i działania, krzyku i (czasem bolesnej) konfrontacji z rzeczywistością. Na koniec spodziewaj się zupełnie czegoś innego niż to, co kojarzy ci się z poezją i literaturą w ogóle. - tak do udziału w wydarzeniu zachęca Agnieszka Kopczyńska z Alternatywnego Elbląskiego Klubu Literackiego, która poprowadzi spotkanie w bibliotece.

Zapraszamy w środę, 12 września, o godzinie 18.00 do Sali „U św. Ducha” Biblioteki Elbląskiej. To nie będzie zwykła rozmowa o literaturze!

Dominika Lewicka-Klucznik jest laureatką wielu ogólnopolskich konkursów literackich i turniejów jednego wiersza. W 2013 wydała debiutancki tomik poetycki „Samopas” nominowany do nagrody Orfeusz w kategorii Orfeusz Mazurski. W 2016 roku odebrała nagrodę Kreatora Kultury od Prezydenta Miasta Elbląg za dotychczasową działalność, a III Festiwal Literatury Wielorzecze organizowany przez Stowarzyszenie Alternatywni, którego jest prezeską, został uhonorowany nagrodą Wydarzenie Roku. W 2016 roku wydała drugi tomik poetycki „Limit na cuda” w serii wydawniczej Biblioteka na Krechę tom X, który otrzymał nagrodę Elbląska Książka Roku.

dodaj zdjęcia Masz swoje autorskie zdjęcia? Dodaj je do naszego tekstu.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW
Komentarze (0)

Multiplatforma internetowa elblag.net nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

dodaj komentarzbądź pierwszy!
Warmia i Mazury regionem zjednoczonej Europy Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego
Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.